FIFA 19 - nowa mini-gra pozwoli wykonywać precyzyjniejsze strzały

System ryzyka i nagrody.

Zapowiedziana wczoraj FIFA 19 wprowadzi nową mini-grę związaną ze strzałami. Przygotowany przez twórców system pozwoli precyzyjniej uderzać piłkę, choć w razie niepowodzenia, futbolówka zostanie posłana poza boisko.

Działanie mechanizmu jest proste: po wciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za strzał, gracz ma ułamki sekund na ponowne wykonanie akcji. Sukces zaowocuje silniejszym i celniejszym uderzeniem, a porażka sprawi, że „łaciata” poleci na trybuny.

Produkcja zobrazuje rozwiązanie na dwa sposoby. Przy włączonych podpowiedziach (funkcja trenera), na ekranie wyświetli się wskaźnik z dwoma białymi paskami - jeżeli wciśniemy przycisk, gdy spotkają się w zielonym obszarze, otrzymamy bonus do mocy strzału.

fifa_19_minigra
Mini-gra związana ze strzałami

W przypadku braku wskazówek, nad kontrolowanym piłkarzem pojawi się zmieniający barwę trójkąt. Zielony równa się sukcesowi, a czerwony porażce. Warto zaznaczyć, że twórcy powiążą system „ryzyka i nagrody” ze wszystkimi rodzajami uderzeń, w tym wolejami i główkami.

Twórcy nie obawiają się, że rozwiązanie będzie nadużywane. W rozmowie z Eurogamerem dyrektor kreatywny serii - Matt Prior - tłumaczy, że osoby preferujące bezpieczną rozgrywkę, skupią się na stosowaniu tradycyjnych strzałów. Podkreśla też, że wszystko powinno zależeć od sytuacji na boisku - w momencie, gdy znajdziemy się sam na sam z bramkarzem, raczej nie skorzystamy z bonusu.

Tegoroczna odsłona cyklu zaoferuje licencję Ligi Mistrzów, która do niedawna należała do Konami. Autorzy przygotowują osobny tryb poświęcony rozgrywkom, ale te trafią także do zwykłego wariantu kariery i kampanii fabularnej o przygodach Aleksa Huntera. Treści związanych ze wspomnianymi rozgrywkami nie zabraknie również w Ultimate Team.

FIFA 19 zadebiutuje 28 września na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami