Total War: Three Kingdoms - pierwszy gameplay przedstawia bitwę o Xiapi

Starcie wojsk Cao Cao i Lü Bu.

W związku z targami E3, deweloperzy ze studia Creative Assembly opublikowali materiał prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z powstającej strategii Total War: Three Kingdoms.

Nagranie przedstawia potyczkę odtwarzającą bitwę o Xiapi ze 199 roku naszej ery. Gracz kierujący wojskami dowodzonymi przez ujawnionego w niedawnym trailerze generała Cao Cao stara się rozprawić z żołnierzami, którym przewodzi niejaki Lü Bu.

W filmie pokazano jedną z najważniejszych nowości, którą twórcy wprowadzą w grze: pojedynki jeden na jednego. Pod koniec starcia przybyły z odsieczą Xiahou Dun postanawia pokonać wrogiego oficera w bezpośredniej potyczce.

Działanie mechanizmu związanego ze wspomnianymi walkami nie jest na razie jasne. Deweloperzy tłumaczą jednak, że pozwoli wyeliminować pojedynczego przeciwnika i odwrócić losy całej bitwy na naszą korzyść.

Inną innowacją są unikalne przedmioty dla poszczególnych generałów. W materiale Lü Bu posługiwał się specjalnym koniem oraz uzbrojeniem. Niewykluczone, że wyposażenie zapewni dowódcom określone bonusy.

Akcję produkcji osadzono u schyłku dynastii Han, a więc na przełomie II i III wieku n.e. Cesarstwo rozpadło się na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Rozpoczyna się wewnętrzna walka o wpływy między rodami i frakcjami.

Total War: Three Kingdoms zadebiutuje wiosną 2019 roku, choć pierwotnie miało ukazać się jesienią bieżącego. Gra to fantastyczna interpretacja opowieści o Trzech Królestwach, jednak twórcy zaoferują też tryb klasyczny - wyraźniej osadzony w historii i realnych wydarzeniach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami