Top 10 największych atutów The Crew 2

Gra skazana na sukces?

Już 29 czerwca ukaże się The Crew 2. To druga część pasjonujących wyścigów po Stanach Zjednoczonych. I chociaż gra zabiera nas ponownie do wirtualnego USA, nie zabraknie w niej nowości. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście samoloty i motorówki, chociaż to nie jedyne ciekawe rozwiązania w The Crew 2.

Grę mieliśmy okazję już ogrywać dzięki zamkniętej becie, a także nieco wcześniej, na zamkniętym pokazie gry w Austrii, gdzie mieliśmy okazję poczuć klimat motosportu na własnej skórze. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać i obejrzeć w formie wideo tutaj - W samym sercu motosportu - reportaż z pokazu The Crew 2. Natomiast jeśli chcecie poznać wrażenia bezpośrednio z gry, wystarczy kliknąć tu - Nowy wymiar sandboksa - graliśmy w The Crew 2.

Dziś zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma największymi atutami zbliżającego się The Crew 2. To ogromny sandboks, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

1. Ogromna i zróżnicowana mapa

Gra ponownie przenosi nas na terytorium Stanów Zjednoczonych. Już od samego początku cała mapa jest dostępna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować sobie wycieczkę od wschodniego do zachodniego wybrzeża - lub na odwrót.

Teren na pierwszy rzut oka nie różni się od tego z pierwszej części. The Crew 2 dodaje jednak sporo nowych tras, a także kanałów wodnych, które przystosowane są do motorówek i innych maszyn pływających. Projektanci przeprojektowali także wiele najważniejszych lokacji, czyniąc ikoniczne miejsca jeszcze bardziej przypominającymi oryginalne odpowiedniki.

01

Całość została bowiem przygotowana z dbałością o charakterystyczne miejsca w całych Stanach Zjednoczonych. Odnajdujemy więc znane budynki, miejsca turystyczne czy największe cuda amerykańskiej przyrody, w tym chociażby słynny Wielki Kanion Kolorado.

2. Samoloty

Pierwsze zapowiedzi gry, które jasno pokazały, że w grze oprócz samochodów i motocykli znajdą się także samoloty, zostały przyjęte dość chłodno. Wielu graczy obawiało się, że dodanie nowych środków transportu jest rozwiązaniem wprowadzonym na siłę. Nic bardziej mylnego.

Latanie sprawia ogromną frajdę i w znaczący sposób odświeża całą formułę. Na samym początku, gdy po raz pierwszy zasiadamy za sterami wyczynowego samolotu, mamy do czynienia tylko z krótkimi przelotami, podczas których gra uczy nas podstawowych manewrów kaskaderskich. Niby nic, a już budzi emocje.

02

Możemy jedynie się domyślać, że wraz z postępami w grze pojawią się kolejne opcje wykonywania podniebnych akrobacji, a także wyścigów z innymi pilotami. Przeloty pomiędzy ogromnymi wieżowcami w Nowym Jorku? Czekamy!

3. Łodzie

Kolejnym nowym środkiem transportu w The Crew 2 są motorówki. Trzeba przyznać, że sprawiają wrażenie nieco mniej emocjonujących od samolotów, przynajmniej na samym początku. Zabawę na wodzie rozpoczynamy bowiem na szerokich wodach oceanu, gdzie trasa jest urozmaicona skoczniami i bojami.

Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak wtedy, gdy decydujemy się popłynąć którymś kanałem pośród lądu. Wpływając w którąkolwiek z rzek decydujemy się na konieczność bardziej technicznego sterowania łodzią motorową. Wyścigi są wówczas szalenie emocjonujące, często nawet bardziej od tych samochodowych.

03

Największe emocje przychodzą jednak wraz z pływaniem po bagiennych terenach. Wiele możliwości dobierania ścieżek, ale także mnóstwo przeszkód i ślepych zaułków. Adrenaliny na bagnach nie powinno więc zabraknąć.

4. Tuning pojazdów

Modyfikacje pojazdów to coś, co lubi większość wielbicieli wirtualnego ścigania. The Crew 2 daje możliwość tuningowania samochodów i maszyn i to nie tylko wizualnie, ale także mechanicznie. Dobrą wiadomością jest fakt, że system wymiany części jest znacznie prostszy od tego, który występował w pierwszej części gry.

Całość bazuje bowiem na kupowaniu lub zbieraniu losowych części po pomyślnym ukończeniu każdego wyścigu lub spełnieniu określonych warunków. Wszystkie części są łatwo dostępne z poziomu kwatery gracza, gdzie możemy modyfikować pojazdy lub sprzedawać posiadane zasoby.

04

Oczywiście nie każde z aut oferuje taki sam wachlarz części, zwłaszcza tych do tuningu optycznego. Oprócz samych części mamy też wpływ na kolor lakieru, a samą karoserię możemy także urozmaicać różnorodnymi naklejkami. Tak, tymi z płomieniami również.

5. Mnóstwo aktywności

The Crew 2 nie pozwala się nudzić. Z każdym kolejnym wyścigiem lub osiągnięciem kolejnego poziomu doświadczenia jesteśmy dosłownie zasypywani kolejnymi aktywnościami na wielkiej mapie. I nie mowa tu tylko o klasycznych wyścigach, ale również pobocznych zadaniach, które - na wzór pierwszej części - możemy aktywować podczas jazdy.

05

Mowa tu o różnego typu slalomach, wyzwaniach prędkości czy utrzymywaniu się w drodze z określoną prędkością. To aktywności bardzo przypominające te znane z pierwszej części gry, jednak mniej agresywne i lepiej umiejscowione niż właśnie w pierwowzorze.

6. Edytor wideo i foto

The Crew 2 to również gratka dla wielbicieli wszelkiej maści edytorów. Zaczynając od fotograficznych możliwości - w każdym momencie możemy zatrzymać rozgrywkę, a nawet cofnąć się do danego momentu o kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i w niemal dowolny sposób ustawić kamerę do osiągnięcia satysfakcjonującego kadru.

Modyfikować możemy niemal wszystko - od pogody począwszy, poprzez godzinę, a na zniszczeniach pojazdu i dodawaniu filtrów skończywszy. Świetnie powinni odnaleźć się przede wszystkim ci, którym nieobce są manualne ustawienia aparatów forograficznych.

06

Edytory to jednak nie tylko zdjęcia. Do dyspozycji mamy również szalenie intuicyjny edytor wideo, w którym można się poczuć jak prawdziwy reżyser. Co ciekawe, całość została zaprojektowana w tak bardzo przemyślany sposób, że stworzenie ciekawej sceny może ograniczać się nawet tylko do obsługi jednej gałki analogowej.

7. Szybka zmiana środka transportu

Rozwiązanie wydaje się nieco kuriozalne, a już na pewno dalekie od realizmu. Ale czy The Crew 2 próbuje być symulatorem? To przede wszystkim zręcznościowa gra wyścigowa, a więc implementacja rozwiązania polegającego na szybkim przełączaniu się pomiędzy środkami transportu jest strzałem w dziesiątkę.

Zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na swobodną eksplorację wirtualnych Stanów Zjednoczonych i - przykładowo - znudzi się nam jazda po asfalcie. Wystarczy wówczas szybko przełączyć się na samolot, aby zyskać inną perspektywę lub w szybszy sposób przedostać się w dane miejsce.

07

Kłopotliwe może jednak okazać się przełączanie pomiędzy maszynami nad wodą lub próba aktywowania motorówki znajdując się nad ziemią. Wówczas gra automatycznie przenosi nas do najbliższego środowiska, do którego przeznaczony jest dany pojazd lub maszyna.

8. Widok ze środka

Widok z wnętrza samochodu był już obecny w pierwszej części gry, więc nie jest zaskoczeniem, że występuje także w The Crew 2. Z rozwiązania powinni ucieszyć się chyba wszyscy, zwłaszcza że dzisiejsze gry o zacięciu bardziej zręcznościowym bardzo rzadko oferują taką właśnie kamerę.

Oczywiście widok dotyczy nie tylko samochodów, ale każdego środka transportu występującego w grze. Największe wrażenie robi jednak wykorzystanie go na pokładzie wirtualnego samolotu, podczas wykonywania przeróżnych akrobacji. Błędnik musi się do takich wrażeń przyzwyczajać dłuższą chwilę, ale gdy już to zrobi, zabawa jest jeszcze ciekawsza.

08

Wnętrza oddane są bardzo szczegółowo. Twórcy także zadbali o realizm tego widoku - w samolocie zauważamy chociażby ograniczające widzenie śmigło, a w zabudowanej motorówce mamy do dyspozycji tylko wąską szczelinę, przez którą ledwo widać kierunek, w jakim się poruszamy.

9. Offroad

Stany Zjednoczone to oczywiście nie tylko wielkie metropolie i długie autostrady prowadzone niemal od linijki. To także ogromne tereny naturalne, gdzie człowiek nie zdążył zmodyfikować w żaden sposób środowiska.

Oddano je także w The Crew 2, zachęcając tym samym do uczestnictwa w kolejnym typie imprezy, czyli szeroko pojętym offroadzie, gdzie asfalt dotykamy sporadycznie, a częściej walczymy z brakiem przyczepności na piasku czy podmokłych terenach.

09

W The Crew 2 do dyspozycji mamy naprawdę wiele maszyn przeznaczonych do jazdy poza klasycznymi drogami. Zaczynając od standardowych terenówek, poprzez motocykle typu enduro i cross, a kończąc na buggy.

10. Poczucie nieskrępowanej wolności

To chyba największa zaleta The Crew 2. Wspaniałe poczucie wolności, gdzie rodzaj transportu, kierunek podróży i jej tempo pozostaje tylko i wyłącznie naszym wyborem. Otwarte światy w grach wyścigowych to oczywiście coraz częściej spotykane rozwiązanie, ale tylko nielicznym udaje się to tak dobrze, jak właśnie The Crew 2.

10

Wielką, amerykańską podróż zaczniemy już pod koniec czerwca. W sekcji komentarzy możecie podzielić się z nami swoimi przemyśleniami po zamkniętej becie, a także oczekiwaniami - będziecie grać klasycznie, korzystając tylko z samochodów i motocykli, a może dacie też szansę motorówkom i samolotom?

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami