Zapowiedziano Tetris Effect - grę twórcy Rez

Na PS4 i PS VR.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że przed E3 Sony zapowie kilka nowych gier. Pierwszą z nich jest Tetris Effect, zaprezentowany podczas dzisiejszego pokazu na żywo. Gra zadebiutuje jesienią.

To baśniowa, kolorowa i neonowa wersja znanej każdemu gry o układaniu klocków. Dużą rolę odegrają efekty specjalne i muzyka, która zareaguje w odpowiedni sposób na rozgrywkę.

Tytuł produkcji nie jest przypadkowy - Efekt Tetrisa to naukowo udowodnione zjawisko, podczas którego mózg podświadomie generuje obrazy podobne do tych, które widzimy podczas gry, „nakładając” je na rzeczywiste doznania wzrokowe.

Sony podkreśla, że cały zwiastun stworzono przy pomocy elementów występujących w grze, wliczając w to animacje, efekty specjalne, ruchome tła i pozostałe modele 3D. Na potrzeby trailera usunięto jednak interfejs.

Produkcją zajmuje się Tetsuya Mizuguchi, czyli projektant Rez - muzycznego rail shootera, wydanego na PlayStation 2. Tetris Effect zaoferuje 30 poziomów i kilka trybów rozgrywki. Produkcja wesprze również PS VR. Pozostałe informacje przedstawiciele Sony przekażą podczas E3.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami