Halo Infinity nową odsłoną cyklu od firmy Microsoft?

Zapowiedź podobno na E3.

Na swojej konferencji poprzedzającej start tegorocznych targów E3 firma Microsoft zamierza zapowiedzieć nową odsłonę Halo, która otrzyma podtytuł Infinity - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Tak twierdzi Brad Sams, dziennikarz Thurott - portalu, który w przeszłości dostarczał sprawdzone informacje na temat produkcji koncernu z Redmond. We wpisie opublikowanym na Twitterze podkreślił jednak, że jeszcze „wszystko może ulec zmianie” (dzięki, Gaming Bolt).

Nazwa - o ile oczywiście jest prawdziwa - sugeruje, że gra nie jest pełnoprawną odsłoną cyklu. Niewykluczone, że Microsoft przygotowuje poboczną część, opartą na odmiennych mechanizmach rozgrywki. Podobnie było z Halo Wars, które przyjęło formę strategii.

Opcji jest kilka. Tytuł Infinity na pierwszy rzut oka wzbudza jednak skojarzenia z produkcją sieciową. Być może otrzymamy pozycję wzorowaną na Destiny, czyli oferującą nie tylko rozgrywkę sieciową, ale i kampanię fabularną, a także rozwijaną regularnie o kolejne treści.

Warto zaznaczyć, że niedawno szef Microsoft Studios - Matt Booty - przyznał, że firma chce poeksperymentować ze swoimi markami, w tym Halo. Menedżer dał do zrozumienia, że kolejna odsłona może stawiać właśnie na zmagania wieloosobowe.

Powyższe informacje powinny zostać zweryfikowane w ciągu kilku najbliższych dni. Konferencja producenta platformy Xbox poprzedzająca rozpoczęcie targów E3 odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 czerwca, o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami