Gameplay z dodatku do Far Cry 5 prezentuje wojnę w Wietnamie

Dziś premiera.

Serwis IGN opublikował materiał prezentujący ponad 15 minut rozgrywki z pierwszego DLC do Far Cry 5, zatytułowanego Mroczne godziny. W debiutującym dziś dodatku wcielamy się w Wendella Rendlerra, który stawia czoła przeważającym siłom Wietkongu.

Amerykańskie helikoptery rozbijają się w samym sercu dżungli. Rendlerr zostaje pojmany przez przeciwników, lecz szczęśliwie udaje się mu uciec. Zadaniem żołnierza jest wyeliminowanie wrogich sił.

Rozgrywka różni się z pewnym stopni od podstawowej gry. Skorzystamy chociażby ze wsparcia z powietrza, jeżeli wyeliminujemy uprzednio wrogie działa. Ponadto położono większy nacisk na skradanie się i cichą eliminację wrogów. Dzięki kolejnym zabójstwom bez wykrycia otrzymujemy dostęp do specjalnych umiejętności - im dłuższa seria likwidacji, tym więcej bonusów.

Pierwsza z premii to zwiększona szybkość i automatyczne zaznaczanie pobliskich wrogów, a druga zmniejsza hałas przy poruszaniu się. Kolejna zaznacza wrogów, którzy widzą bohatera, a ostatnia zwiększa zasięg automatycznego oznaczania i pozwala widzieć wrogów przez ściany przy użyciu lornetki.

Reszta rozgrywki nie odbiega od założeń znanych z serii. Przemierzamy lokację, wykonujemy kolejne zadania i odbijamy obozy. Mroczne Godziny ukończymy również wraz ze znajomym w trybie kooperacji.

Gra otrzyma jeszcze dwa fabularne rozszerzenia. W Marsjańskiej pułapce stawimy czoła kosmicznym pajęczakom, a w Do licha - nieumarłym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Ubisoft chce położyć większy nacisk na "wysokiej jakości gry Free to Play"

Aktualizacja: Firma zapewnia, że nie rezygnuje z gier AAA.

Sukces darmowego Star Wars Battlefront 2 w Epic Games Store

Ogromne zainteresowanie i oblężenie serwerów gry.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami