Letnia wyprzedaż GOG.com - 15 najciekawszych klasyków i gier niezależnych

Nasze rekomendacje.

Rozpoczęła się letnia wyprzedaż w sklepie GOG.com. Przedstawiciele platformy poprosili nas o przygotowanie listy rekomendowanych gier - wszystkie wybrane przez nas tytuły możecie przejrzeć na oficjalnej stronie. Każdą z tych produkcji gorąco polecamy.

Tutaj postanowiliśmy dodatkowo opisać 15 gier z naszej listy. Postaraliśmy się, by było różnorodnie, wymieszać klasyczne tytuły oraz projekty niezależne. Każdy jest zupełnie inny, ale łączy je wysoka jakość. Nie znajdziecie tutaj żadnej gry złej, czy nawet przeciętnej.

Poniżej wymieniamy i wspominamy między innymi serię S.T.A.L.K.E.R. Czy też wyjątkowe The Saboteur oraz niezwykle angażujące Dead Cells. Na następnej stronie opisujemy chociażby oryginalne i piękne Pyre oraz kontrowersyjnego Dooma 3.

Nie przedłużajmy już tych wstępów - zaczynamy!

Into The Breach

Niezaprzeczalnie jedna z najlepszych gier niezależnych 2018 roku. To nowa produkcja twórców hitu FTL: Faster Than Light. Strategia turowa, w której kierujemy oddziałem mechów, by walczyć z przerośniętymi robakami.

Rozgrywka jest wyjątkowo głęboka. Wiele czynników ma znaczenie podczas bitew - począwszy od ustawienia jednostek, poprzez interakcje ze środowiskiem i różne umiejętności, a kończąc na kolejności ataków.

Gra jest idealna zarówno na krótkie, jak i długie sesje. W miarę postępów odblokowujemy coraz to nowsze rodzaje mechów, a więc zyskujemy kolejne, wyjątkowe zdolności do wykorzystania, co wpływa na styl rozgrywki.

The Saboteur

Wyjątkowa i dosyć nietypowa gra z akcją podczas II wojny światowej. Wcielamy się w członka ruchu oporu, który walczy z niemieckim okupantem w Paryżu.

Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z grą z otwartym światem, choć oczywiście nie możemy go - przynajmniej przez większość przygody - swobodnie eksplorować, z uwagi na liczebność sił wroga.

Przeprowadzanie akcji dywersyjnych, sabotaże, likwidacje oficerów i efektowne ucieczki z wykorzystaniem pojazdów - gra oferuje wiele różnorodnych doznań.

saboteur

Warto też zwrócić uwagę na interesujący styl oprawy graficznej. Miasto jest czarno-białe i zyskuje kolory dopiero wtedy, gdy wyzwalamy spod okupacji kolejne dzielnice. Efektowna walka o wolność.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Studio Ninja Theory - twórcy DmC i Enslaved - udowodniło, że można zrobić grę ze świetną oprawą audiowizualną bez uciekania się do stylu retro czy grafiki 2D, a jednocześnie z niedużym budżetem.

Hellblade to także przejmująca opowieść o walce z chorobą psychiczną, choć nieoczywista. Kierujemy bowiem wojowniczką, która musi przedrzeć się przez krainę zmarłych rodem z nordyckich mitów, by uwolnić duszę kochanka.

Senua swoją batalię toczy na dwóch frontach. Z jednej strony stawia czoła bogom Wikingów, z drugiej natomiast mierzy się ze swoim odwiecznym wrogiem, jakim jest wszechobecny, złowieszczy „Mrok”, który towarzyszy jej od dawna.

hell2

To bez wątpienia jedna z najlepszych gier 2017 roku, jeżeli chodzi o narrację, opowieść i udźwiękowienie.

Mafia

Jeden z absolutnych klasyków na naszej liście rekomendacji wyprzedażowej w GOG.com. Choć pod względem rozgrywki Mafia jest dziś już nieco przestarzała, to wciąż warto się z nią zapoznać.

Świetnie przedstawione miasto, nawet z małą liczbą mieszkańców, a także niesamowicie wykreowana atmosfera, sprawiają, że historię i kolejne wydarzenia śledzi się, niczym film o gangsterach.

Przy okazji, jeżeli nigdy nie mieliście okazji zagrać w Mafię, to możecie przekonać się, jak wygląda jeden z najgorszych etapów w grach wideo - misja z wyścigiem jest uznawana przez wielu za najbardziej irytującą w całej serii.

What Remains of Edith Finch

Można powiedzieć bez zastanowienia, że to najlepszy „symulator chodzenia” dostępny obecnie w sprzedaży. Pomaga tutaj skondensowana forma - cała opowieść trwa tylko nieco ponad 2 godziny, ale bez ustanku czymś intryguje.

Oczami bohaterki poznajemy przeszłość wszystkich członków rodu Finchów, a ich losy przedstawione są tak pomysłowo, że każda historia czymś zachwyca. Najczęściej chodzi właśnie o sposób prezentacji.

Podamy tylko jeden przykład, by nie psuć przyjemności z samodzielnego odkrywania - jedna z opowieści rozpoczyna się, gdy bohaterka zaczyna czytać komiks, który z biegiem czasu staje się coraz bardziej „interaktywny”, a w końcu wchodzimy nawet w rolę dziewczyny pokazanej na kolorowych stronicach.

edith_finch_gone_home_1

Ostatnia historia jest zrealizowana tak fantastycznie, że bez problemu można uznać ją za najlepszą i najbardziej zaskakującą scenę w grze wideo w 2017 roku.

S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zadebiutuje w 2021 roku - gra została niedawno oficjalnie zapowiedziana. To świetna okazja, by - jeżeli nie mieliście jeszcze okazji - zapoznać się z wyjątkowym oryginałem.

Trudna i rozbudowana strzelanka z elementami RPG i otwartym światem. Brzmi ambitnie i znajomo - w końcu wydawałoby się, że trend na duże światy zrodził się niedawno. S.T.A.L.K.E.R. wyprzedzał jednak swoje czasy.

Najwięcej przyjemności sprawia tu po prostu eksploracja. Musimy nie tylko stale uważać na różne zagrożenia, ale też przyglądamy się post-apokaliptycznemu światu, który funkcjonuje niezależnie od nas. Grupy bandytów walczą między sobą, pomagamy przypadkowym rannym, a w wielu miejscach czekają ukryte, wartościowe przedmioty.

stalker_shadow_of_chernobyl_pc_cd_key_3

W promocji dostępne są wszystkie odsłony serii, ale ciekawe jest podejście na początku do pierwszej - by później dostrzec, co takiego twórcy postanowili rozbudować i ulepszyć w kolejnych częściach.

Dead Cells

Tytuł ten należy do specyficznego gatunku nazywanego rogue-lite. Cechy charakterystyczne to między innymi generowane proceduralnie lokacje czy częste zgony i zaczynanie przygody od początku.

Dead Cells wyróżnia jednak system postępów zachowywanych nawet pomimo śmierci bohatera. Dzięki zdobywanej walucie możemy ulepszać broń, przedmioty i gadżety, by lepiej służyły nam przy kolejnych podejściach.

Rozgrywka jest czysto zręcznościowa. W każdym momencie bohater ma na wyposażeniu maksymalnie dwa rodzaje broni - dystansowej lub białej - oraz dwa dodatkowe gadżety, na przykład granat czy pułapkę.

Podczas eksploracji odkrywamy różne sekrety, zdobywamy przedmioty ulepszające statystyki, a także plany nowych narzędzi, które później możemy stworzyć. Warto dodać, że gra dostępna jest we wczesnej wersji - pełna ukaże się za kilka miesięcy.

To jeszcze nie koniec - na następnej stronie wymieniamy jeszcze kilka tytułów z naszej listy rekomendacji w letniej wyprzedaży GOG.com.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami