Destiny 2 - zaprezentowano jesienny dodatek i nową przepustkę

Wracamy na Rafę

Bungie zaprezentowało Porzuceni (Forsaken) - kolejne duże rozszerzenie do nastawionej na sieciową zabawę strzelanki Destiny 2. Dodatek zadebiutuje 4 września na PC, PS4 i Xbox One.

Jednocześnie ujawniono przepustkę roczną, czyli pakiet gwarantujący dostęp do trzech paczek mniejszych treści, które autorzy wydadzą tegoroczną zimą oraz wiosną i latem 2019 roku. Ceny zestawu nie przedstawiono, choć w zestawie z DLC kosztuje 289 zł.

Warto zaznaczyć, że Porzuceni do działania wymagają posiadania dwóch wcześniejszych dodatków. W samym rozszerzeniu wrócimy na znaną z poprzedniej części cyklu Rafę, która obecnie pogrążona jest w bezprawiu. Fabuła inspirowana jest westernami, a historia rozpocznie się od ucieczki przestępców z więzienia nadzorowanego przez Cayde'a-6.

Istotnym elementem DLC jest Gambit - przeznaczony dla dwóch czteroosobowych drużyn tryb rozgrywki łączący zabawę PvE i PvP. Każda ekipa otrzyma swoją arenę, gdzie zmierzy się z oponentami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Pokonani wrogowie upuszczą okruchy umieszczane następnie w specjalnym banku. Wypełnienie pojemnika przyzwie Pradawnego - pokonanie bestii zakończy daną rundę. Warto zaznaczyć, że gracze otrzymają możliwość zaatakowania rywali z zespołu przeciwnego. Projektanci pokażą wariant na E3.

Pojawi się kolejna frakcja przeciwników - Wzgardzeni. Elitarnymi członkami grupy są baroni, których gracze postarają się wyeliminować w ramach aktywności o nazwie Łowy. Każdy wyróżni się unikalnymi umiejętnościami.

W planach jest też następna duża lokacja - Śniące Miasto. Twórcy podkreślają, że część sekretów planszy odblokują kilka tygodni po premierze, dzięki czemu mapa będzie ciągle ewoluowała. Na terenie metropolii osadzono również najazd.

Rozszerzenie wprowadzi także zmiany w uzbrojeniu, pozwalając na przykład mieć na wyposażeniu trzy strzelby. Do tego losowe współczynniki, poprawiony mechanizm modyfikacji, nowy system ekwipunku mistrzowskiego i legendarny łuk.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami