CD Projekt warty ponad 15 miliardów złotych

Więcej niż Lotos i Cyfrowy Polsat.

Wczoraj akcje grupy CD Projekt - właściciela studia odpowiedzialnego za Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin - podrożały o 5 procent. W efekcie wartość firmy przekroczyła 15 miliardów złotych.

To oznacza, że jest obecnie trzynastą największą spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyprzedza między innymi Lotos, CCC, Alior, Cyfrowy Polsat, Energę, JSW i Play (dzięki, Bankier).

Przed CD Projektem plasują się właściciel sieci Reserved oraz KGHM, których rezultat wynosi ponad 18 miliardów złotych. Co ciekawe, wynik rodzimej grupy to połowa wartości bankowego giganta - Pekao.

Wzrost akcji firmy jest zapewne skutkiem oczekiwań inwestorów związanych z powstającym Cyberpunk 2077. Spekuluje się, że twórcy pokażą produkcję podczas targów E3, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

01
CD Projekt z kolejnym dobrym wynikiem

O samym projekcie wiadomo stosunkowo niewiele. Z nieoficjalnych doniesień wynika jednak, że wydarzenia mogą być ukazane w perspektywie pierwszej osoby. Niedawno też deweloperzy oznajmili, że kampania marketingowa gry nie będzie „ekspresowa”.

W ostatnich miesiącach grupa radzi sobie bardzo dobrze. W maju wartość firmy przekroczyła 14 miliardów złotych, zaś w marcu dołączyła do WIG20, czyli 20 indeksu giełdowych 20 największych spółek akcyjnych warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Natomiast w kwietniu zarząd CD Projekt podjął decyzję o niewypłaceniu akcjonariuszom dywidend. Zysk z 2017 roku postanowiono przekazać na produkcję oraz rozwój wspomnianego Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami