Xbox Game Pass - co to jest, jak kupić, lista gier

Abonament z grami na Xbox One i Xboksa 360.

Xbox Game Pass to druga płatna subskrypcja dla posiadaczy konsoli Microsoftu - obok Xbox Live Gold. Ta druga pozwala na rozgrywkę online oraz co miesiąc oferuje dostęp do różnych gier.

Game Pass to natomiast stała (przeważnie) biblioteka ponad setki tytułów, do których mamy dostęp w każdym momencie, o ile opłacamy abonament. Można powiedzieć, że jest to rozszerzenie oferty Gold. Usługę tę można też porównać do serwisów typu Netflix.

Choć niektóre gry z oferty dostępne są w programie Play Anywhere (pozwalającym uruchamiać je także na komputerach z Windows 10), to subskrypcja na PC różni się od tej konsolowej, jeśli chodzi o dostępność gier. Można oczywiście korzystać z gier dostępnych we wspomnianym programie, jednak Xbox Game Pass jest abonamentem przeznaczonym przede wszystkim na konsole, gdzie katalog gier jest po prostu znacznie większy.

Cena Xbox Game Pass i jak kupić

Abonament Xbox Game Pass można zakupić z poziomu konsoli lub w oficjalnym sklepie. Microsoft pozwala skorzystać z trwającego 14 dni okresu bezpłatnego. Miesięczny koszt usługi od 1 czerwca 2018 roku to 40 zł. Do końca maja Xbox Game Pass kosztuje jeszcze 29 złotych.

Zakupu można dokonać płacąc kartą przypisaną do naszego konta Xbox lub dodając fundusze do wirtualnego portfela poprzez zakup kart pre-paid z kodami z doładowaniem.

Subskrypcję możemy anulować w dowolnym momencie w ustawieniach swojego konta Xbox Live. Przerwanie abonamentu skutkuje zakończeniem dostępu do usługi po upływie ostatnio opłaconego okresu. Jeżeli wykupimy więc Game Pass - przykładowo - 1 marca, ale anulujemy go 10 marca, to i tak usługa będzie aktywna do końca miesiąca.

gamepass1
Obszerna biblioteka gier na wyłączność oraz multiplatformowych

Gry na Xbox Game Pass

Game Pass oferuje w sumie ponad 150 gier na Xbox One i Xbox 360 - a tytuły z tej drugiej konsoli można pobrać i uruchomić na modelu One w systemie wstecznej kompatybilności.

Pobrane gry uruchomimy w trybie online, a także offline, bez połączenia z siecią. W przeciwieństwie do usługi Xbox Live Gold, w większości przypadków gry z Game Pass nie znikają i nie zmieniają się po miesiącu. Biblioteka jest regularnie poszerzana o kolejne tytuły.

W ofercie znajdziemy między innymi:

 • Pro Evolution Soccer 2018
 • State of Decay 2
 • Sea of Thieves (Xbox One)
 • Gears of War 4 (Xbox One)
 • Halo 5 (Xbox One)
 • Metro: Last Light Redux (Xbox One)
 • DmC: Devil May Cry Definitive Edition (Xbox One)
 • Dead Rising 3 (Xbox One)
 • Dirt Rally (Xbox One)
 • Rise of the Tomb Raider (Xbox One)
 • Bayonetta (X360, Xbox One)
 • Mass Effect (X360, Xbox One)
 • Seria BioShock (X360, Xbox One)
gears_of_war_4_0022_1500x844
Jedna z najlepszych gier na Xbox One, Gears of War 4, jest na stałe dostępna w bibliotece Game Pass

Promocje w sklepie Microsoftu

Microsoft przygotował także specjalne oferty, dzięki którym możesz zakupić różne zestawy konsoli Xbox One oraz Xbox One X w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładowo, do końca czerwca 2018 roku możesz zakupić konsolę Xbox One X z dwoma wybranymi grami, a także uzyskać rabat 20 procent na drugi kontroler, oszczędzając tym samym łącznie 496 złotych. Klikając w poniższy link, możesz zapoznać się z pełną ofertą.

Jeśli z kolei nie potrzebujesz konsoli w szyszej wersji, możesz zdecydować się na atrakcyjną opcję Xbox One S z dyskiem o pojemności 500 GB, a także dołączoną grą Assassin's Creed Origins. Cena takiego zestawu to 999 złotych, a link do oferty znajdziesz poniżej.

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami