Projektanci Destiny otrzymali 100 mln dolarów na „tworzenie nowych światów”

Od chińskiego NetEase.

Bungie - odpowiedzialne za serie Halo i Destiny - poinformowało o nawiązaniu współpracy z chińskim NetEase. Firma przekazała deweloperom fundusze i wykupiła mniejszościowy pakiet akcji studia.

Zespół otrzymał łącznie 100 milionów dolarów. Kwotę przeznaczy na „tworzenie nowych światów”, a więc przygotowanie następnych gier. Szczegółów nie ujawniono, choć wiadomo, że nadzorowaniem projektu zajmie się założyciel ekipy - Jason Jones (dzięki, Game Industry).

W wystosowanym oświadczeniu podkreślono, że NetEase zagwarantuje Bungie wsparcie i „branżowe doświadczenie”. Niewykluczone, że pomoże studiu wejść na chiński rynek, zwłaszcza, że firma jest wydawcą produkcji Blizzarda w Państwie Środka.

Jednocześnie deweloperzy podkreślili, że nawiązana współpraca nie wpłynie na los Destiny. W najbliższych latach projektanci nadal zamierzają rozwijać serię, którą wykreowali wspólnie z koncernem Activision.

Warto zaznaczyć, że w przyszłym tygodniu twórcy ujawnią pierwsze szczegóły na temat kolejnego dużego DLC do drugiej odsłony cyklu. Stosowna prezentacja odbędzie się we wtorek, 5 czerwca, o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami