GTA: San Andreas na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności

Jest też Midnight Club: LA i tenis stołowy.

Przedstawiciele Rockstar Games poinformowali na swojej stronie, że kilka klasycznych gier studia dołączy 7 czerwca do katalogu gier dostępnych w usłudze wstecznej kompatybilności. To między innymi GTA: San Andreas i Midnight Club: Los Angeles.

Pierwsza pozycja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier w historii i dla wielu ulubiona część gangsterskiego cyklu. Wcielamy się w Carla Johnsona, który po powrocie do rodzinnego miasta zastaje świat morderstw i korupcji. Naszym celem jest wykonywanie zadań i zdobywanie reputacji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ominąć fabułę i oddać się eksploracji miasta, siejąc przy okazji zniszczenie i uciekając przed agresywną policją. Gra ukazała się w 2005 roku.

san2
Gangsterski świat czeka

Z kolei Midnight Club: Los Angeles jest czwartą częścią zręcznościowej serii wyścigowej. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, tym razem zdecydowano się zaprojektować jedną, dużą lokację, którą możemy swobodnie eksplorować.

Zadbano o szeroki wachlarz licencjonowanych pojazów, w tym klasycznych samochodów typu muscle i bardziej nowoczesnych aut. Bierzemy udział w wyścigach i turniejach, zarówno w dzień jak i w nocy.

Do listy gier obsługujących wsteczną kompatybilność dołącza też Rockstar Table Tennis - symulacja niezbyt popularnego w grach sportu. Wydana w 2006 roku produkcja cieszyła się ciepłym odbiorem ze strony recenzentów.

Wsteczna kompatybilność na Xbox One to już ponad 500 gier z poprzednich generacji konsol. Na liście znajdziemy chociażby The Elder Scrolls 3: Morrowind, Red Dead Redemption, Alan Wake czy SSX 3. Niedawno dodano też KotOR 2, Battlefront i Dragon Age 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami