Przedstawiciele Ubisoft zapowiedzieli Assassin's Creed Odyssey. Potwierdzają tym samym pojawiające się od dłuższego czasu nieoficjalne informacje: nowa odsłona cyklu zabierze graczy do starożytnej Grecji.

Niewykluczone, że wydawca postanowił zareagować na pojawienie się w sieci zdjęcia breloka do kluczy. Spartiacki hełm to przedmiot kolekcjonerski z logiem gry.

Opublikowano kilkusekundowy teaser. Na nagraniu widzimy wojownika ubranego w charakterystyczną zbroję i hełm. Mężczyzna strąca z wysokiego klifu drugą osobę. Materiał okraszono wpisem „Do zobaczenia na E3!”.

Dziennikarze Kotaku skontaktowali się z osobami, które zagrały w produkcję. Informatorzy twierdzą, że po raz pierwszy w serii pojawią się okna dialogowe z możliwością wyboru wypowiadanej kwestii.

Inne nieoficjalne informacje sugerują, że wybierzemy spośród dwóch bohaterów, ale nie będą to Aya i Bayek, znani z Origins. Świat ma być podzielony na kilka regionów, a powrócić ma znany z Assassin's Creed Brotherhood system Bractwa.

Źródła wspomnianego serwisu twierdzą, że gra zadebiutuje w roku fiskalnym 2019, a więc najpóźniej w marcu. Niewykluczone, że Ubisoft zdecyduje się wydać grę w bieżącym roku, tradycyjnie w okresie jesiennym. Szczegóły poznamy podczas E3.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały