STALKER 2 jest na bardzo wczesnym etapie prac

Twórcy szukają wydawcy.

W ubiegłym tygodniu GSC Game World nieoczekiwanie zapowiedziało S.T.A.L.K.E.R. 2 - kontynuację produkcji wydanej w 2007 roku. Okazuje się jednak, że prace nad grą są na bardzo wczesnym etapie.

Tak twierdzi powiązany z Sergeiem Grygorovychem - szefem studia - Siergiej Galionkin, który jest twórcą serwisu SteamSpy i dyrektorem wydawniczym w Epic Games. Na antenie podcastu How to make games ujawnił, że deweloperzy przygotowują obecnie dokumenty projektowe.

Wytłumaczył, że GSC Game World zapowiedziało produkcję, aby przyciągnąć uwagę dziennikarzy i fanów cyklu. Twórcy mają nadzieję, że wygenerowany szum medialny ułatwi znalezienie wydawcy, którego zamierzają szukać na tegorocznym E3 (dzięki, DSO Gaming).

Galionkin dodał, że nad grą pracuje kilka osób zaangażowanych w powstawanie poprzedniej części serii. Jednocześnie podkreślił, że strzelanką nie zajmuje się zespół, który był odpowiedzialny za strategię Kozacy 3.

01
Do Zony wrócimy nieprędko

Szczegóły na temat S.T.A.L.K.E.R. 2 - w tym platformy docelowe - nie są na razie znane. Biorąc pod uwagę fakt, że znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, autorzy zapewne niezbyt szybko ujawnią jakiekolwiek konkretne informacje. Premiera w 2021 roku.

Pierwsza część serii zadebiutowała w 2007 roku i zachwyciła przede wszystkim dobrze zrealizowanym systemem survivalowej rozgrywki w post-apokaliptycznym świecie. Gracze docenili klimat, a także niemały poziom trudności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami