Zapowiedziano Pokemon: Let's Go Pikachu oraz Pokemon: Let's Go Eevee - gry trafią na Nintendo Switch 16 listopada. Jak sugeruje tytuł, produkcja łączy się pod pewnymi względami z Pokemon GO.

Możliwy będzie transfer stworków pierwszej generacji z gry mobilnej, choć zasady jego przeprowadzenia nie są jeszcze znane. Łapanie nowych Pokemonów będzie wykorzystywać sterowanie ruchowe, a gracz wykona ruch kontrolerem, jakby rzucał Pokeballem.

Najważniejszą nowością wydaje się brak losowych bitew z dzikimi potworkami - koniec z nagłą walką podczas przedzierania się przez gęstą trawę. Inspiracją dla twórców była gra Pokemon Yellow, ale nie nazywają nowej produkcji remakiem.

Eevee i Pikachu będą głównymi stworkami i możliwa będzie ich rozbudowana customizacja. Let's Go pozwoli także na rozgrywkę w kooperacji przy jednej konsoli.

Deweloperzy zmniejszają też początkową liczbę Pokemonów. W grze znajdziemy podstawowe 151 stworków oraz ich egzotyczne formy Alola. Do tego jeden Pokemon, który nie był wcześniej obecny w żadnej grze.

Powróci też oczywiście tryb multiplayer.

Co ważne, przedstawiciele studia GameFreak zapowiedzieli, że w 2019 roku ukaże się zupełnie odrębna odsłona serii „w stylu Pokémon X i Y czy Sun oraz Moon” - przeznaczona dla bardziej wymagających i zaangażowanych fanów.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaPokemon: Let's Go - Recenzja

Upiększone wspomnienia z młodości.

Pokemon: Let's Go - pierwsze recenzje

Dla początkujących, ale nie tylko.

Szef marki Xbox: w 2019 roku odegramy większą rolę na PC

Obiecuje inne podejście do posiadaczy komputerów.