Twórcy PUBG pozywają projektantów Fortnite

Z powodu naruszenia praw autorskich.

Twórcy popularnej strzelanki PlayerUnknown's Battlegrounds z firmy PUBG Corp. pozwali Epic Games, które odpowiedzialne jest za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Studio oskarża projektantów bezpłatnej produkcji o naruszenie praw autorskich. Wniosek wpłynął do sądu w Seulu w styczniu tego roku, ale dopiero teraz o sprawie poinformowali dziennikarze portalu Korea Times.

Deweloperzy z PUBG Corp. chcą, aby na drodze sądowej rozstrzygnięto, czy drugi z wymienionych tytułów skopiował rozwiązania zastosowane w PlayerUnknown's Battle Royale. Na razie trudno jednak przewidzieć ostateczny wynik sporu.

Należy zaznaczyć, że złożenie pozwu zbiegło się z podpisaniem przez Epic Games umowy z Neowiz Games, które zajmie się udostępnieniem Fortnite Battle Royale w Korei Południowej. Niewykluczone, że celem jest zablokowanie wydania gry w azjatyckim kraju.

Działania twórców PUBG nie są jednak zbyt dużym zaskoczeniem. We wrześniu ubiegłego roku wyrażali zaniepokojenie zbyt dużym podobieństwem darmowego tytułu do ich projektu. Podkreślali wówczas, że rozważają podjęcie stosownych czynności prawnych.

Epic Games nie wydało dotychczas oficjalnego komunikatu w sprawie pozwu. W wywiadzie udzielonym serwisowi MCV dyrektor generalny studia - Tim Sweeney - stwierdził jednak, że obie produkcje mogą współistnieć na rynku.

- Kupując odkurzacz jednej marki, nie planuje się nabycia kolejnego, ponieważ potrzebny jest tylko jeden. W przypadku gier, jeżeli dostępne są dwa świetne tytuły, ludzie zagrają w każdy - tłumaczy.

- Nie uważam, że przedstawiciele tego samego gatunku są zwalczającymi siebie konkurentami, w rzeczywistości uzupełniają się. Praca, którą wykonaliśmy na rzecz Fortnite, przyniosła korzyści PUBG i wielu innym produkcjom - dodaje.

Nie jest to pierwszy raz, gdy twórcy PUBG walczą w sądzie z twórcami gier opartych na mechanizmach rozgrywki z sieciowej strzelanki battle royale. W kwietniu pozwali NetEase - firmę stojącą za mobilnymi Knives Out i Rules of Survival.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami