Battlefield V - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co wiemy.

Battlefield V, czy też Battlefield 5, to najnowsza odsłona popularnego cyklu EA i studia DICE. Tym razem deweloperzy powracają do okresu II wojny światowej, od którego zaczynali ponad dekadę temu w grze Battlefield 1942.

Gra zaoferuje tryb dla jednego gracza, w którym poznamy historie kilku żołnierzy z różnych frontów - na wzór opowieści z Battlefield 1. Do tego obowiązkowy tryb multiplayer z bitwami na dużą skalę, czyli charakterystyczny element cyklu.

Tym razem twórcy nie sprzedają przepustki Premium, co oznacza, że wszystkie nowe mapy i dodatki udostępniane po premierze gracze otrzymają za darmo. Pojawi się jednak opcja mikropłatności - w ten sposób kupimy różne przedmioty zmieniające wygląd umundurowania postaci czy wygląd pojazdów.

 • Premiera: 19 października 2018
 • Wersja językowa: polska (dubbing z opcjonalnym językiem angielskim)
 • Producent: DICE
 • Wydawca: Electronic Arts

Premiera i dostępne edycje

Battlefield V zadebiutuje 19 października 2018 roku, choć najprawdopodobniej już od 12 października grać będą mogli posiadacze abonamentów EA Access i Origin Access. Gra trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Posiadacze Xbox One X i PS4 Pro mogą liczyć na pewne ulepszenia oprawy graficznej - obecnie nieznane są jednak konkretne informacje na temat poprawek.

W przedsprzedaży dostępne są:

 • Edycja zwykła. Koszt: 220-230 zł na PC, 250-290 zł na konsolach. Przy zamówieniu przed premierą otrzymujemy wczesny dostęp do bety (data nieznana), a także jeden z ośmiu bonusowych mundurów do wyboru, a do tego 5 nowych broni do wykorzystania (obecnie) w Battlefield 1.
 • Edycja Deluxe. Koszt: ok. 290 zł. Poza bonusami wymienionymi przy okazji zwykłej edycji, otrzymujemy 4 dodatkowe mundury do wyboru. Do tego dodatkowe wyzwania specjalne i 20 cotygodniowych zrzutów zawierających przedmioty kosmetyczne.
bfhub2

Fabuła i lokacje

Zamiast kampanii opowiadającej dłuższą historię, tak jak w Battlefieldzie 1, ponownie otrzymamy kilka odrębnych opowieści. Twórcy chcą przyjrzeć się regionom i wydarzeniom, które nie były często eksploatowane w grach.

Prawdopodobnie nie ujrzymy więc desantu na plaże Normandii czy Operacji Market Garden. Ujawniono tylko, że w jednym ze scenariuszy wcielimy się w członkinię norweskiego ruchu oporu.

Wiemy także, że w dniu premiery gra zaoferuje lokacje we Francji, Holandii i Afryce, dlatego też można spodziewać się fabularnych epizodów osadzonych w tych regionach.

Można domyślać się, że poszczególne historie będą różnić się pod względem rozgrywki, a więc w niektórych zasiądziemy za sterami pojazdów. Okres II wojny światowej oferuje twórcom duże pole do popisu w tej kwestii.

Multiplayer i nowości w rozgrywce

Battlefield V zaoferuje oczywiście rozbudowany tryb sieciowej rywalizacji. W rozgrywce multiplayer zmierzy się nawet 64 graczy - w różnych trybach drużynowych. Na większych mapach wykorzystamy czołgi i samoloty.

Twórcy przygotowują wiele istotnych zmian, które mogą sprawić, że tempo rozgrywki będzie nieco wolniejsze niż w poprzednich częściach (zdaniem niektórych: zbyt chaotycznych).

Najważniejsze nowości:

 • leczenie i uzupełnianie amunicji nie jest już automatyczne; nasz żołnierz musi sięgnąć do apteczki czy torby z amunicją
 • pasek zdrowia jest podzielony na cztery segmenty, koniec z regeneracją całego paska życia
 • każdy żołnierz może podnieść rannego kolegę z oddziału, ale medyk zrobi to najszybciej; możliwe jest przeciąganie rannych za osłony
 • na polu bitwy zbudujemy fortyfikacje obronne i stanowiska karabinów czy dział
 • ciężkie karabiny będą mogły przestrzeliwać ściany
bfhub1
Rotterdam będzie jedną z niewielu map miejskich

Ponadto, twórcy chcą położyć większy nacisk na współpracę - dowódcy oddziałów będą mogli wykorzystać specjalne umiejętności (na przykład wezwanie nalotu), jeżeli zdobędziemy dużo punktów za odpowiednią kooperację.

Warto też dodać, że razem z trójką znajomych rozegramy misje kooperacyjne. Co-op powraca do serii Battlefield. Ostatnio obecny był w grze Battlefield 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami