Lovecraftowskie The Sinking City z nowym trailerem. Grę zobaczymy na E3

Horror z otwartym światem.

Przed oficjalnym pokazem na E3, deweloperzy ze studia Frogwares opublikowali nowy teaser The Sinking City, czyli przygodówki w otwartym świecie inspirowanym twórczością H.P. Lovecrafta - uniwersum Cthulhu.

W grze wcielimy się w prywatnego detektywa, który musi rozwiązać zagadkę fikcyjnego miasta Oakmont. Miejsce nieoczekiwanie nawiedziła powódź, do połowy zatapiając budynki. W czarnej toni czai się mityczne stworzenie, a mieszkańcy odprawiają „szokujące rytuały i ceremonie religijne”.

Jak opisują twórcy, grę oparto na trzech filarach: pomysłach słynnego pisarza, skomplikowanym śledztwie i wspomnianym już otwartym świecie. Gra ma być wymagająca, szczególnie biorąc pod uwagę rozwiązywanie zagadki.

„Mówimy poważnie - nie będzie żadnego prowadzenia za rękę, znaczników na mapie czy instrukcji w dzienniku - tłumaczą deweloperzy. „Sami musicie znaleźć dowody w sprawie i rozmawiać z ludźmi, starając się znaleźć coś, co popchnie historię do przodu”.

Sam teaser przedstawia detektywa, którego z głębin atakuje stworzenie z mackami. Mężczyzna traci przytomność i budzi się w zupełnie innymi miejscu. Wideo nie przedstawia fragmentów rozgrywki, jednak niewielkie wycinki gameplayu można zobaczyć w starszym materiale z marca.

Studio Frogwares ma na koncie serię przygodówek o Sherlocku Holmesie. Najnowszą odsłonę, z podtytułem The Devil's Daughter, wydano w 2016 roku. Deweloperzy tłumaczą, że The Sinking City to ich najbardziej ambitny projekt.

Gra ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4. Więcej szczegółów poznamy podczas targów E3.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami