Call of Duty: Black Ops 4 - premiera i najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć.

Call of Duty: Black Ops 4 to kolejna, piętnasta już odsłona cyklu od Activision. Po zmaganiach w okresie II wojny światowej wracamy do niedalekiej przyszłości - gra zaoferuje futurystyczny setting.

Twórcy przygotowali szereg zmian, które wpłyną na rozgrywkę, ale fundamenty pozostają niezmienione. Wciąż najważniejsze są dynamiczne starcia na stosunkowo niedużych mapach - poza trybem battle royale, który zaoferuje większą lokację.

Już na wstępie warto też podkreślić, że Black Ops 4 nie zaoferuje tradycyjnej kampanii fabularnej. Twórcy przygotują jednak zawartość dla jednego gracza - w formie pojedynczych misji, które pozwolą zapoznać się ze Specjalistami, czyli różnorodnymi postaciami trybu multiplayer.

  • Premiera: 12 października 2018
  • Wersja językowa: brak danych
  • Producent: Treyarch
  • Wydawca: Activision Blizzard

Data premiery i dostępne edycje

Call of Duty: Black Ops 4 debiutuje 12 października 2018 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na lepszych wersjach konsol doczeka się prawdopodobnie nieco lepszej rozdzielczości.

Priorytetem dla twórców, jak zwykle, jest utrzymanie 60 klatek na sekundę.

W sprzedaży nie są jeszcze dostępne specjalne wydania gry, choć Black Ops 4 doczeka się takich wydań. Jednym z bonusów przy zamawianiu gry przed premierą jest gwarantowany dostęp do testów beta, która odbędą się prawdopodobnie we wrześniu.

codhub1

Multiplayer

Tryb sieciowej rywalizacji w Call of Duty: Black Ops 4 to wciąż dynamiczne starcia stosunkowo niewielkich drużyn (po 5-6 osób w zespole). Wykorzystamy nowoczesne i futurystyczne uzbrojenie.

Zabraknie jednak egzoszkieletów z Black Ops 3, a więc nie będzie biegania po ścianach czy skoków z dopalaczem. To ucieszy tych, którzy preferują mocno i pewnie stąpać po ziemi podczas strzelanin.

Powracają Specjaliści, a więc różne postacie, z których każda dysponuje inną zdolnością, a nawet innymi gadżetami. Nawet akcesoria do niektórych broni będą dostępne na wyłączność niektórych bohaterów.

Talenty kilku postaci będą nastawione na współpracę mocniej niż kiedykolwiek wcześniej - jeden ze Specjalistów może na przykład leczyć i podnosić poziom życia towarzyszy.

Warto zaznaczyć, że domyślnie żołnierze mają więcej punktów życia niż w poprzednich odsłonach serii. To oznacza, że czas potrzebny na zlikwidowanie wroga jest tym razem nieco większy, co zapewne ucieszy wielu fanów.

Zombie

W tym roku twórcy kładą duży nacisk na kooperacyjny tryb walki z zombie. W Black Ops 4 w momencie premiery otrzymamy nie jedną, a aż trzy misje, w których zmierzymy się z mutantami.

Jeden scenariusz zabierze nawet graczy do starożytności, gdzie - jako gladiatorzy - powalczą z zombie na arenie. Użyjemy tam broni białej, czyli mieczy oraz włóczni. To spora innowacja, jak na Call of Duty.

Druga misja rozgrywa się w XIX wieku, podczas rejsu luksusowym okrętem. Tutaj skorzystamy już z broni palnej. Pojawi się też scenariusz z bohaterami znanymi z Black Ops 3, z akcją podczas alternatywnej wersji II wojny światowej.

Twórcy będą stale rozwijać tryb Zombie - nie tylko dodając nowe scenariusze (które będą płatne), ale też regularnie wprowadzając kolejne wyzwania, byśmy mogli zdobywać różne nagrody.

codhub2
Walka bronią białą to absolutna nowość w serii

Battle Royale (Blackout)

Tryb Blackout to największa nowość w Call of Duty od lat - to tryb wzorowany na battle royale. Wielu graczy zmierzy się więc na dużej mapie, a wygra ten, kto pozostanie przy życiu jako ostatni.

Nie wiadomo jeszcze, ilu żołnierzy trafi na mapę, ale na pewno będzie to liczba większa niż 50. Sama lokacja ma składać się z fragmentów najbardziej charakterystycznych etapów ze wszystkich odsłon Black Ops.

Także w zakresie uzbrojenie i postaci, twórcy pozwolą nam skorzystać z modeli i przedmiotów, które pojawiały się w Black Ops, Black Ops 2 oraz Black Ops 3. Co ciekawe, wykorzystamy także pojazdy - nawet śmigłowce. Nie wiadomo jednak, w jakim zakresie.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami