Twórcy Battlefield V przedkładają zabawę nad realizm historyczny

Postacie kobiece pozostaną w grze.

Niedawna prezentacja Battlefield V wzbudziła kontrowersje u części fanów cyklu, uważających, że gra nie jest wierna realiom historycznym. Twórcy postanowili odpowiedzieć na zarzuty.

Niektórzy gracze twierdzą, że umieszczenie w produkcji kobiecych postaci, a także przedmiotów kosmetycznych pokroju mechanicznych protez negatywnie odbija się na autentyczności. Zwracają uwagę, że żołnierki nie brały czynnego udziału w II wojnie światowej.

We wpisie opublikowanym na Twitterze producent wykonawczy w studiu DICE - Aleksander Grøndal - przyznał, że deweloperzy „zawsze przedkładają zabawę nad realizm”. Podkreśla, że w oparciu o podobną koncepcję projektowano wcześniejsze części serii.

„Traktujemy historię z wielkim szacunkiem, tak jak w Battlefield 1942 i Battlefield 1. Jednocześnie chcieliśmy zaoferować graczom wybór i różnorodność, by mogli w pełni personalizować wygląd swoich żołnierzy i sposób rozgrywki” - napisano zaś na oficjalnym profilu cyklu.

W podobnym tonie wypowiedział się menedżer generalny studia DICE - Oskar Gabrielson. Szef zespołu zaznaczył, że twórcy nie mają zamiaru usuwać ze strzelanki opcji pokierowania kobiecymi postaciami.

„Chcemy, by Battlefield V reprezentował wszystkich, którzy byli częścią największego dramatu w historii ludzkości oraz gwarantował graczom możliwość wyboru i personalizowania własnego podopiecznego” - wyjaśnił.

„W serii zawsze chodziło o granie na różne sposoby. Na przykład trzy osoby wyposażone w miotacze ognia mogły jechać na galopującym koniu. Teraz dodajemy do tego opcję zabawy dowolną postacią” - dodał.

Battlefield V zadebiutuje 19 października na PC, PS4 i Xbox One. W grze zabraknie płatnych DLC i lootboxów, ale pojawi się funkcja kupowania przedmiotów kosmetycznych za prawdziwe pieniądze z pomocą dwóch wirtualnych walut.

Reklama

Skocz do komentarzy (21)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (21)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami