Kampania marketingowa Cyberpunk 2077 nie będzie „ekspresowa”

Premiera najwcześniej w 2019 roku?

W trakcie zorganizowanego dzisiaj spotkania z inwestorami przedstawiciele firmy CD Projekt ujawnili, że planowana kampania marketingowa gry Cyberpunk 2077 nie będzie „ekspresowa”.

Prezes polskiej spółki - Adam Kiciński - wyjaśnił, że związane z powstającą produkcją działania reklamowe potrwają dłużej niż „kilka miesięcy” (dzięki, PAP). Jeżeli więc twórcy pokażą tytuł na najbliższych E3, niewykluczone, że najwcześniej ukaże się w 2019 roku.

Warto zaznaczyć, że nadal oficjalnie nie wiadomo, czy Cyberpunk 2077 pojawi się na czerwcowym wydarzeniu. Nieoficjalne doniesienia sugerują jednak, że CD Projekt Red w Los Angeles przedstawi zwiastun i gameplay z RPG-a.

Szczegóły na temat samego projektu nie są znane. Z umieszczonych przez deweloperów ogłoszeń o pracę wynika, że w grze pojawią się towarzysze sterowani przez sztuczną inteligencję. Poza tym akcja zostanie ponoć ukazana w widoku z oczu postaci.

CD Projekt jednocześnie obiecał, że więcej szczegółów na temat zmian do karcianki Gwint zaprezentuje w lipcu, a więc po zakończeniu E3. Celem opracowywanych w ramach inicjatywy Homecoming modyfikacji jest udoskonalenie produkcji.

Grupa przedstawiła też wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. W omawianym okresie osiągnęła 22,89 miliona złotych zysków (dwanaście miesięcy wcześniej - 45,26 miliona złotych) i 75,44 milionów złotych przychodów (poprzednio: 99,34 milionów złotych).

Powodem gorszych rezultatów jest oczywiście brak większego tytułu wydanego przez firmę. Najwięcej gotówki dla spółki generują Wiedźmin 3: Dziki Gon z dwoma rozszerzeniami oraz transakcje cyfrowe w Gwincie.

CD Projekt dysponuje łącznie 662 milionami złotych. Wspomnianą kwotę posiada w formie środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych, a także lokat bankowych powyżej trzech miesięcy.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami