Battlefield V - wymagania na PC

W pracach nad wersją komputerową pomaga Nvidia.

Firma Electronic Arts na karcie produktu powstającej strzelanki Battlefield V w cyfrowym sklepie Origin zamieściła wymagania sprzętowe zaprezentowanej wczoraj gry w wersji PC.

Warto zaznaczyć, że na razie ujawniono tylko jedną specyfikację. Koncern nie sprecyzował jednak, czy jest minimalną, czy zalecaną, choć przedstawione na liście podzespoły sugerują, że to konfiguracja pierwszego rodzaju.

Battlefield V - wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 6600K lub AMD FX-6350
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850; 2 GB
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 50 GB
  • DirectX: w wersji 11.0 lub równoważnej

Jednocześnie poinformowano, że wersja PC powstaje we współpracy z firmą Nvidia, a wiodącą platformą dla wydania komputerowego są karty GeForce GTX. Nie zabraknie więc dostosowanych do gry sterowników Game Ready i optymalnych ustawień wizualnych. Tytuł wykorzysta też „najnowocześniejsze techniki graficzne”.

Wraz z tytułem seria wróci do korzeni, ponieważ akcję - zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami - osadzono osadzono w czasach II wojny światowej. Twórcy wprowadzą do rozgrywki szereg zmian, rezygnując z kontrowersyjnych lootboxów oraz płatnych DLC.

Battlefield V zadebiutuje 19 października na PC, PS4 i Xbox One. Gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe, uzyskają dostęp do testów beta. Więcej fragmentów rozgrywki zostanie zaprezentowanych 9 czerwca, podczas EA Play.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami