Najciekawsze premiery gier 2018 roku

Gry, na które warto czekać.

Kilka miesięcy 2018 roku już za nami, ale kolejne i tak zaoferują wiele gier, które budzą sporo emocji jeszcze przed debiutem. Zapowiedzianych tytułów jest na tyle dużo, że zapewne mało kto zdąży przetestować wszystkie.

Postanowiliśmy zebrać najważniejsze premiery najbliższych miesięcy, opisując pokrótce każdy tytuł. Skupiamy się na grach wysokobudżetowych, ale nie pomijamy też nieco mniejszych projektów - jak choćby Biomutant czy Mount and Blade 2.

Niniejsze zestawienie będziemy stale aktualizować i uzupełniać o produkcje, które zostaną zapowiedziane. Umieściliśmy tu także parę tytułów bez konkretnej daty premiery, ale usuniemy je, jeżeli tylko potwierdzony zostanie debiut po 2018 roku.

State of Decay 2 - premiera 22 maja 2018

W State of Decay 2 ponownie walczymy z zombie. Gra zabiera nas do Stanów Zjednoczonych, gdzie toczy się bezwzględna walka o przetrwanie. Rdzeń rozgrywki nie został zmieniony - zadaniem gracza nadal jest znajdowanie odpowiedniej kryjówki przed żądnymi krwi żywymi trupami, zbieranie zapasów i dbanie o rozwój bohaterów.

Zabawa najczęściej sprowadza się do przeszukiwania budynków w poszukiwaniu łupów, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością usuwania znajdujących się tam „nieproszonych gości”. Aby przeżyć, trzeba też umacniać swoją bazę oraz podróżować z wykorzystaniem różnego rodzaju pojazdów.

W przeciwieństwie do wielu innych gier survivalowych, State of Decay 2 pozwala wcielić się w wielu bohaterów o indywidualnych cechach charakteru. Gra posiada system rozwoju na wzór niektórych produkcji RPG - nasze umiejętności poprawiają się wraz z wykonywaniem odpowiednich czynności. W starciach wykorzystujemy szeroki arsenał broni palnej oraz improwizowaną broń białą.

01

Gra pozwoli na zabawę solową lub - co jest nowością - w trybie kooperacji do czterech osób. Poza kampanią fabularną przetestujemy również niekończący się tryb przetrwania. State of Decay 2 pojawi się na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych.

Detroit: Become Human - premiera 25 maja 2018

Kolejne dzieło francuskiego Quantic Dream znanego głównie z produkcji „interaktywnych filmów”, pokroju Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze. Detroit: Become Human jest tytułem przeznaczonym wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Podobnie jak w poprzednich grach studia, aktywność gracza sprowadza się do kierowania postaciami mocno osadzonymi w konkretnej historii.

Przenosimy się do roku 2038, w którym androidy wyglądają tak samo, jak ludzie. Niesie to ze sobą wiele rozmaitych konsekwencji w postaci problemów społecznych i wiążących się z tym aspektów moralnych. Opowieść skupi się na trzech androidach, z których każdy pełni w Detroit inną rolę. Ich losy jednak się połączą.

Rozgrywka opiera się na eksploracji i analizie otoczenia. Drugim filarem zabawy są rozbudowane okna dialogowe zmieniające się pod wpływem aktywności grającego. Zbierane na miejscu zdarzenia dowody przekładają się na ilość dostępnych opcji rozmowy. Warto więc przykładać się do każdego śledztwa, żeby nie umknęło nam nic ważnego.

02

W Detroit: Become Human istotne jest także rozsądne podejmowanie decyzji, gdyż wpływa ono bezpośrednio na rozwój dalszej ścieżki fabularnej. Rozgrywkę uzupełniają dynamiczne sekwencje Quick Time Events, w których należy błyskawicznie wciskać odpowiednie przyciski na padzie.

Agony - premiera 29 maja 2018

Twórcy Agony nie przebierają w środkach, zabierając graczy wprost do otchłani piekła. W tych mało przyjemnych okolicznościach przyrody będziemy zmuszeni walczyć o przetrwanie i robić wszystko, by się stamtąd wydostać. Na drodze ku wolności staną jednak demony i inne piekielne kreatury, które najlepiej będzie jakimś sposobem po prostu omijać.

Bohaterem gry jest człowiek, który stracił pamięć. Naszym zadaniem jest odkryć jego tożsamość i ustalić, za co został skazany na pobyt w tak koszmarnym miejscu. Akcję obserwujemy z oczu postaci, co powinno spotęgować immersję. Rozgrywka stanowi połączenie akcji i eksploracji. Od czasu do czasu trzeba też rozwiązać jakąś niezbyt skomplikowaną zagadkę środowiskową.

Za Agony odpowiada polskie Madmind Studio, w skład którego wchodzą deweloperzy odpowiedzialni za stworzenie takich dzieł, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front czy Tom Clancy's The Division. Przy takim doświadczeniu zawodowym, raczej nie powinniśmy się martwić o końcową jakość produkcji.

03

Vampyr - premiera 5 czerwca 2018

Vampyr to mroczne RPG akcji od twórców Life is Strange i Remeber Me. Bohaterem jest francuski chirurg wojskowy, który zostaje ugryziony przez wampira. Od tamtej chwili jego życie przypomina spacer po linie, na której musi stale balansować między chęcią niesienia pomocy a permanentnym pragnieniem ludzkiej krwi.

Akcja została osadzona w ponurych czasach 1918-1919, kiedy w Europie szalała pandemia niezwykle groźnej grypy, popularnie zwanej hiszpanką. Wskutek jej ataków w Wielkiej Brytanii zmarło 150 tysięcy osób. Wybór czasu i miejsca akcji pozwolił wprowadzić stylistykę gotyckiego horroru. Mroczna atmosfera idzie tutaj w parze z trawiącym bohatera złem.

Vampyr wyróżnia się złożoną mechaniką - niemal każda aktywność gracza przekłada się w jakiś sposób na kondycję świata. Wynika to z konieczności dokonywania niełatwych wyborów oraz z ich konsekwencjami natury etycznej. To, czy kogoś zabijemy czy oszczędzimy, znajdzie swoje odzwierciedlenie w fabule.

04

Pod kątem rozgrywki Vampyr nie różni się zbyt mocno od innych gier akcji TPP. Wykonujemy serie zadań głównych, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i realizujemy wybrane cele poboczne. Londyn nocą bywa jednak niebezpieczny - nietrudno tu spotkać inne wampiry lub ludzi zajmujących się polowaniem na potwory. Wówczas trzeba skorzystać z umiejętnościami walki wręcz lub z broni palnej. Przydadzą się też typowo wampirze zdolności.

OnRush - premiera 5 czerwca 2018

  • Platforma: Xbox One, PS4
  • Wersja językowa: polska

OnRush to mocno zręcznościowe wyścigi od byłych pracowników nieistniejącego już Evolution Studios, czyli firmy odpowiedzialnej za stworzenie takich produkcji, jak MotorStorm czy DriveClub. Tym razem weźmiemy udział w nietypowych zawodach, w których liczy się przede wszystkim widowiskowy styl jazdy oraz łamiące prawa fizyki akrobacje.

Zapomnijcie o wkuwaniu trasy na pamięć i perfekcyjnym wchodzeniu w zakręty. Tu chodzi wyłącznie o luz i niczym nieskrępowaną zabawę. Pod względem stylu rozgrywki i modelu jazdy gra wygląda jak skrzyżowanie MotorStorma z serią Bournout. Pędzimy przed siebie po bardzo szerokich trasach, raz za razem wciskamy dopalacz i taranujemy rywali.

05

Nie można odmówić grze oryginalności i swoistego uroku. Wiele wskazuje na to, że dostaniemy jedną z bardziej oryginalnych „ścigałek” ostatnich lat. Dwustumetrowe skoki, powietrzne piruety i rozsmarowywanie konkurencji na drzewach będzie świetnym sposobem na relaks po ciężkim dniu w pracy. Gra ukaże się na PC oraz konsolach obecnej generacji.

Następna strona - The Crew 2, Spider-Man, Shadow of the Tomb Raider i inne

Na ostatniej stronie - Red Dead Redemption 2, Battlefield V i inne

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami