S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany. Premiera w 2021 roku

Zona zaprasza.

Zapowiedziano grę S.T.A.L.K.E.R. 2. Produkcja ma ukazać się za 3 lata - w 2021 roku. Deweloperzy wykorzystują najprawdopodobniej silnik Unreal Engine 4.

Za tytuł odpowiada studio, które stworzyło poprzednie odsłony cyklu, czyli ukraińskie GSC Game World. Duża część projektantów opuściła jednak firmę, zasilając między innymi szeregi zespołu zajmującego się cyklem Metro. Część założyła studio Vostok Games.

Warto jednak zaznaczyć, że chociaż jeden z najważniejszych projektantów oryginału jest zaangażowany w prace - domenę stalker2.com zarejestrowano bowiem na nazwisko Sergeia Grygorovycha. Był on głównym producentem oryginału.

Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat S.T.A.L.K.E.R. 2. Nieznane są platformy docelowe. Możliwe, że twórcy ujawnią pierwsze informacje na targach E3 lub nieco później, na Gamescomie.

Pierwsza część serii zadebiutowała w 2007 roku i zachwyciła przede wszystkim dobrze zrealizowanym systemem survivalowej rozgrywki w post-apokaliptycznym świecie. Gracze docenili klimat, a także niemały poziom trudności.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami