Deweloperzy odpowiedzialni za zapowiedzianą niedawno strzelankę Rage 2 ujawnili, że w powstającej produkcji zabraknie tak zwanych lootboxˇw, czyli skrzynek z losową zawartością.

W wywiadzie dla niemieckiego magazynu GameStar dyrektor id Software - Tim Willits - podkreślił, że w grze nie pojawi się wspomniany system (dzięki, Gaming Bolt). Wyjaśnia, że autorzy chcą, by po zakupie tytułu gracze mogli toczyć wirtualne boje bez przeszkˇd.

Jednocześnie podkreślił, że projekt tworzony jest w formie usługi. To oznacza, że w przyszłości zostanie rozbudowany o kolejne elementy, implementowane na przykład poprzez darmowe aktualizacje lub płatne DLC.

- Chcemy, by ludzie grali w Rage 2 dłużej i myślimy, że jesteśmy w stanie wprowadzić kilka fajnych rzeczy, ktˇre to umożliwią, ale opowiemy o tym, gdy zbliżymy się do momentu premiery produkcji - tłumaczy Willts.

Deweloper poruszył rˇwnież kwestię wspˇłpracy między id Software i Avalanche. Drugie studio jest większe, co oznacza, że odpowiada za przygotowanie większej liczby elementˇw tytułu, w tym oczywiście za otwarty świat.

W międzyczasie ujawniono, że strzelanka nie tworzona jest w oparciu o znany z poprzedniej części silnik id Tech 5. Gra bazuje na Apex, a więc autorskiej technologii od projektantˇw serii Just Cause.

Wczoraj opublikowano nowy zwiastun Rage 2. Film przedstawił fragmenty rozgrywki pokazujące między innymi bardzo dynamiczne starcia z przeciwnikami - w potyczkach korzystano ze zrˇżnicowanego uzbrojenia.

Gracze wcielą się w Walkera - walczącego o przetrwanie ostatniego strażnika Vinelandu. Bohater stanie przed zadaniem obalenia Władzy, czyli dowodzonego przez generała Crossa ädespotycznego reżimuö.

Rage 2 ukaże się wiosną 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały