Przedstawiciele Deep Silver poinformowali, że premierę Shenmue 3 przesunięto na 2019 rok. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w drugiej połowie 2018 roku, jednak deweloperzy postanowili dopracować grę.

„Po długich dyskusjach z naszym partnerem, Deep Silver, uznaliśmy, że opóźnienie debiutu produkcji umożliwi nam jak najlepiej dopracować Shenmue 3. Obiecujemy wykorzystać ten czas, by ulepszyć jakość produkcji” - czytamy słowa Yu Suzuki, reżysera gry.

W podobnym tonie wypowiada się samo Deep Silver, pisząc o „szlifowaniu” produkcji i doprowadzeniu jej do stanu, na jaki zasługuje. Nie określono przy tym chociażby przybliżonej daty debiutu, mówiąc jedynie o „najbardziej odpowiednim czasie premiery”.

Shenmue 3 to kontynuacja japońskiej serii gier RPG, zapoczątkowanej w 1999 roku. Historia opowiada o adepcie sztuk walki, Ryo Hazukim, który wraz z przyjaciółką poszukuje zabójców ojca.

Grę sfinansowano dzięki kampanii na Kickstarterze. Deweloperzy otrzymali ponad 6 milionów dolarów, co uczyniło produkcję najdroższym projektem w historii platformy.

Wciąż nie wiemy zbyt wiele o rozgrywce. W sierpniu ubiegłego roku pojawił się pierwszy trailer, prezentujący różne lokacje oraz scenę walki. Udostępniono także kilka zrzutów ekranu. Gra zmierza na PC i PlayStation 4.

Warto przypomnieć, że w kwietniu Sega zapowiedziała Shenmue 1 & 2 - zestaw odświeżonych wersji dwóch pierwszych odsłon cyklu. Gry trafią na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i zaoferują odświeżoną oprawę, poprawiony model sterowania i przeprojektowany interfejs.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały