Przygotowywana z myślą o konsoli Nintendo Switch nowa odsłona słynnej serii Pokémon zadebiutuje na rynku w tym roku - wynika z nieoficjalnych informacji.

Adminka forum ResetEra - Emily Rose - uważa, że odpowiedzialne za rozwój cyklu z sympatycznymi stworkami studio GameFreak zamierza wydać co najmniej dwie edycje gry. Podkreśla, że w produkcji nie zabraknie elementów RPG.

Internautka zaznaczyła jednak, że nie dysponuje informacjami na temat charakteru projektu. Nie wie więc, czy będzie zupełnie nową odsłoną serii, poboczną częścią, czy też odświeżoną wersją starszego tytułu.

01
Pikachu i spółka zmierzają na Switch

Natomiast we wpisie opublikowanym dzisiaj na własnym blogu dodała, że Nintendo następną grę z Pokémonami zapowie przed targami E3 - najprawdopodobniej pod koniec maja. Twierdzi również, że nazwa produkcji „zaskoczy” niektórych fanów.

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Faktem jest jednak, że prace nad pierwszą odsłoną cyklu dedykowaną Switch trwają od jakiegoś czasu - nie można więc wykluczyć, że rzeczywiście ukaże się w tym roku.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały