Niezależna produkcja The Flame in the Flood jest dostępna za darmo w sklepie Humble Store. Grę można pobrać na PC za darmo do 12 maja (sobota), do godziny 15:00.

Siłą napędową przygody jest rzeka. To po niej pływamy na skleconej tratwie, co jakiś czas lądując na różnorodnych wysepkach. Ich rozmieszczenie jest za każdym razem generowane losowo, podobnie jak to, co na nich znajdziemy.

Niektóre wyspy to dzikie i opuszczone lokacje, na innych stoją domki czy grasują zwierzęta. Każda skrywa coś, co można w jakiś sposób wykorzystać w dalszej podróży, albo po prostu zjeść. Czas upływa szybko, a bohaterka i jej pies muszą zdobywać pożywienie, odpoczywać, dbać o zdrowie. Do jadłospisu wchodzi wszystko, co znajdziemy - od owoców i warzyw po resztki i zasuszone mięso.

By przedwcześnie nie zginąć z powodu odwodnienia, uzupełniamy zapas wody w rzece lub dzięki deszczówce. Opady nie są jednak wyłącznie zbawienne dla wysuszonego gardła - powodują także, że postać przemarza, co na dłuższą metę jest równie niebezpieczne jak brak pokarmu.

Ogrzejemy się przy rozpalonych ogniskach, które służą także za miejsca do zapisu stanu gry. Siadając przy nich możemy również wytworzyć różnorakie przedmioty, korzystając z tego co wcześniej udało nam się odszukać i zachować w plecakach.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały