Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Smartfon do 1000 zł - Ranking 2018

Najlepsze telefony ze średniej półki cenowej.

Jeśli rozważasz kupno smartfona do 1000 złotych, zapoznaj się z naszymi propozycjami. W tym pułapie cenowym znajduje się mnóstwo ciekawych propozycji, które nie dość, że już teraz są w bardzo dobrych cenach, to w najbliższym czasie ich ceny powinny spaść do jeszcze niższych pułapów. Wszystko to dzięki zbliżającym się wielkim premierom sprzętu.

Decydując się na smartfon, którego cena nie przekroczy lub minimalnie przekroczy 1000 złotych, musimy przede wszystkim zastanowić się na czym zależy nam najbardziej. Taki przedział cenowy nie bierze się bowiem znikąd - to sztuka kompromisu. Czasami musimy się więc pogodzić z mniej pojemnym akumulatorem lub zdjęciami gorszej jakości.

Ceny podane w artykule dotyczą sprzętu dostępnego w Polsce. Niektóre z urządzeń - chodzi tu o chińskie marki - opłaca się ściągać z kraju ich pochodzenia, ale wówczas musimy się zwykle pogodzić z niezbyt szybką realizacją napraw w ramach gwarancji producenta.

Na poniższej liście znajdziesz kilka propozycji smartfonów do 1000 złotych, choć nie wszystkie z nich miały swoją premierę w 2018 roku. Spoglądamy więc również w kierunku smartfonów, które cieszyły się dużą popularnością wcześniej, ale do tej pory potaniały wystarczająco mocno, że wciąż warto je kupić.


Xiaomi Mi A1

Co prawda premiera tego smartfona miała miejsce jeszcze pod koniec poprzedniego roku, a już za chwilę na rynku pojawi się jego następca, to warto zainteresować się chińskim produktem z kilku różnych powodów. Przede wszystkim, Xiaomi Mi A1 korzysta z czystego systemu operacyjnego Android, a więc nie posiada żadnych nakładek od producenta.

To rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeśli jesteś użytkownikiem innych smartfonów od Xiaomi i polubiłeś nakładkę MIUI, nie znajdziesz jej tutaj. Wspomniana nakładka producenta jest jednak dość ciężka dla podzespołów, dlatego wieść o czystym Androidzie może być tutaj kluczowa. Telefon jest napędzany procesorem Snapdragon 625 i na swoim pokładzie posiada 4 GB pamięci RAM, co sprawia, że w codziennym użytkowaniu smartfon nie łapie zadyszek.

Przy tej konfiguracji sprzętowej obecność czystego Androida jest więc strzałem w dziesiątkę. Smartfon należy do tych nieco większych, gdyż dysponuje 5,5-calowym wyświetlaczem. W połączeniu ze śliskimi, aluminiowymi „pleckami” sprawia to, że telefon jest bardzo trudno obsługiwać jedną ręką. Warto mieć to na uwadze.

Pojemność baterii to 3080 mAh, co nie jest może wartością zawrotną, zwłaszcza przy tej przekątnej ekranu i rozdzielczości full HD. Trudno jest jednak rozładować go szybciej, niż w jeden dzień przy standardowym użytkowaniu w cyklu mieszanym.

Oprócz przyzwoitej baterii Xiaomi Mi A1 może pochwalić się bardzo przyzwoitym - jak na tego producenta - aparatem fotograficznym. Jeden z dwóch obiektywów umieszczonych z tyłu urządzenia to obiektyw typu tele, a więc zapewniający podwójny zoom optyczny. Smartfon, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, gorzej radzi sobie w kiepskich warunkach oświetleniowych, jednak posiada tryb manualny. Jeśli więc lubimy ustawiać parametry samodzielnie, a dodatkowo posiadamy mały statyw do telefonu, możemy przy pomocy Mi A1 zrobić naprawdę satysfakcjonujące fotografie nawet w środku nocy.

Xiaomi Mi A1 z powodzeniem obsłuży także większość nowych gier pojawiających się na smartfony z system Android. Oczywiście najbardziej wymagające sprzętowo produkcje uruchomimy w nieco niższych detalach graficznych, jednak sumarycznie wydajność należy w tym przypadku określić jako co najmniej - jak na te podzespoły - bardzo dobrą. W kategorii smartfonów do 1000 zł Xiaomi Mi A1 to naprawdę dobry wybór.

Smartfon można nabyć taniej za pośrednictwem chińskich sklepów, na przykład Gearbest, niemniej wówczas musimy liczyć się z dłuższym czasem realizacji takiego zamówienia, a także wydłużoną realizacji napraw gwarancyjnych. Korzystniejszy pod kątem komfortu użytkowania jest więc zakup z Polski. Chińskie sklepy posiadają za to czasowe wyprzedaże różnych producentów, w tym Xiaomi. Zdobycie urządzeń w atrakcyjnych cenach jest jednak zwykle zaburzone przez automatyczne boty, które błyskawicznie wykupują zapas smartfonów w promocyjnych cenach.

Plusy: Minusy:
  • klasyczne wzornictwo
  • dobrej jakości ekran
  • niezły aparat
  • czysty Android
  • zdjęcia po zmroku w automatycznym trybie
  • śliska obudowa
  • dla niektórych - za duży
  • średnio wydajna bateria

Huawei P10 Lite

Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanego smartfona, także ten przedstawiciel Huawei miał swoją premierę w poprzednim roku. Dopiero teraz jednak jego cena nie przekracza 1000 złotych, dlatego znalazł się w naszym zestawieniu. Zwłaszcza że jest zdecydowanie lepszym wyborem od choćby tegorocznego Smart P.

Klasyczne wzornictwo przyciąga oko - zwłaszcza w niebieskiej wersji obudowy. Design tego modelu jest w stanie pogodzić wielu nabywców, ale wykończenie całości sprawia zasadniczy kłopot. Szklana obudowa z tyłu i obłe krawędzie sprawiają bowiem, że smartfon ciągle wyślizguje się z dłoni. Użytkowanie P10 Lite bez silikonowego etui jest więc bardzo ryzykowne i niekomfortowe, a sama obudowa łatwo się rysuje i zbiera błyskawicznie odciski palców.

Pomimo to, model ten należy do naprawdę udanych urządzeń. Jest wygodny ze względu na rozmiar urządzenia. Posiada bardzo kontrastowy ekran o przekątnej 5,2 cala oraz oferuje rozdzielczość full HD. Dzięki relatywnie małemu - jak na obecne standardy - wyświetlaczowi, bateria o pojemności 3000 mAh potrafi wystarczyć nawet na dwa dni umiarkowanego użytkowania. Czas ten oczywiście ulegnie znacznemu skróceniu, gdy cały czas będziemy pozostawiać na nim włączone Wi-Fi czy lokalizację. Na szczęście telefon posiada opcję szybkiego ładowania, dzięki czemu baterię naładujemy w niewiele ponad godzinę.

Huawei P10 Lite mogą docenić entuzjaści fotografowania smartfonami. Dzięki udanym algorytmom zdjęcia „produkowane” przez smartfon posiadają wiele szczegółów, a także dobrze odwzorowują barwy. Nieco gorzej P10 Lite radzi sobie po zmroku, ale w tej sytuacji z pomocą przychodzi naprawdę świetny tryb manualny, dzięki któremu ustawimy ISO nawet na poziomie 1600, a także osiem sekund naświetlania (przy tym wymagany jest jednak statyw).

P10 Lite wyposażony jest w dość wydajny, 8-rdzeniowy procesor Kirin 658 o taktowaniu do 2,10 GHz. Na pokładzie znajduje się także 3 lub 4 GB pamięci RAM, co sprawia, że wydajność urządzenia stoi na wysokim poziomie. Okazjonalnie jednak potrafi złapać zadyszkę, lecz spowodowane jest to raczej niewielkimi błędami oprogramowania i nie zdarza się to zbyt często.

Plusy: Minusy:
  • świetny czytnik linii papilarnych
  • długi czas pracy na baterii
  • niezła wydajność
  • dobry aparat z przydatnym trybem manualnym
  • brak USB typu C
  • śliska obudowa
  • okazjonalne przycięcia
  • podatność na zarysowania

Samsung Galaxy J7 2017

Seria Galaxy J to obecnie najbardziej podstawowa linia smartfonów od najpopularniejszego w Polsce producenta telefonów - Samsunga. Nie oznacza to jednak, że proponowany smartfon jest słaby. Wręcz przeciwnie - to solidny telefon ze średniej półki. Samsung bowiem nie ma obecnie w ofercie zbyt wielu bardzo tanich smartfonów, a inwestuje najmocniej w urządzenia konkretniejsze.

Solidność widać już po pierwszym wzięciu urządzenia w dłoń - wszystkie elementy są ze sobą bardzo dobrze spasowane, nie mają luzów i prezentują się po prostu bardzo dobrze. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie przycisku home na przednim panelu z funkcjonalnym czytnikiem linii papilarnych.

Może to być jednak - przynajmniej na początku - przeszkodą dla tych, którzy przyzwyczajeni są do czytnika z tyłu telefonu. Do czytnika z przodu da się jednak przyzwyczaić błyskawicznie i ułatwia szybkie spojrzenie na ekran, gdy urządzenie leży na przykład na biurku.

Smartfon posiada ekran o rozdzielczości full HD i przekątnej 5,5 cala, a także wydajny procesor Exynos 7870. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, największą zaletą urządzenia od Samsunga jest bardzo duża - jak na obecne standardy - bateria. Posiada pojemność na poziomie 3600 mAh, co pozwala na bezproblemowe korzystanie ze smartfona nawet przez dwa dni bez ładowania.

Samsung przyzwyczaił nas już także do tego, że jego obecne smartfony obsługuje się wyjątkowo intuicyjnie. Galaxy J7 2017 wykonuje też naprawdę bardzo dobre zdjęcia, a ich prezentacja na ekranie pełnym żywych kolorów potrafi przyciągnąć uwagę. Telefon posiada także dwa miejsca na karty SIM plus dodatkowo oddzielny slot na kartę pamięci, co dziś jest bardzo rzadko spotykane.

Plusy: Minusy:
  • miejsce na dwie karty SIM i kartę pamięci
  • klasyczny i niekrzykliwy design
  • solidna obudowa
  • przyzwoity aparat fotograficzny
  • brak diody powiadomień
  • klawisze funkcyjne nie są podświetlone
  • tylko 16 GB pamięci na dane
  • lekkie przycięcia przy wymagających aplikacjach

Honor 7X

Na samym końcu naszego zestawienia prezentujemy model bardzo podobny do smartfona Huawei Mate 10 Lite. Nie jest żadną tajemnicą, że marka Honor tak naprawdę bazuje na smartfonach firmy Huawei, choć często rozwiązuje pewne konstrukcyjne kwestie w indywidualny sposób, bez obniżenia jakości względem firmy-matki, ale przy atrakcyjniejszych cenach.

Honor 7X jest smartfonem skierowanym do entuzjastów nieco większych ekranów. Jego przekątna w tym przypadku to prawie 6 cali, sama zaś rozdzielczość jest dość nietypowa, bo wynosi 2160x1080 pikseli, a więc nieco więcej, niż w przypadku full HD. Warto mieć to na uwadze, gdyż niektóre aplikacje czy też gry mogą mieć problemy z obsługą takiej rozdzielczości. Tyczy się to jednak zwykle starszych kompilacji.

Smartfon ma naprawdę bardzo ładny design, a największą uwagę przyciągają stosunkowo niewielkie ramki na górze i dole urządzenia. Te boczne co prawda nie robią już takiego wrażenia, ale całość dopasowana jest do siebie naprawdę rewelacyjnie.

Bardzo dobre wrażenie robi też wydajność smartfona, który charakteryzuje się procesorem Kirin 659 z czterema rdzeniami taktowanymi na poziomie 2,36 GHz oraz czterema kolejnymi o taktowaniu 1,7 GHz. Układ graficzny to Mali-T880, a całość wspomagana jest przez 4 GB pamięci RAM, co pozwala na komfortowe użytkowanie urządzenia.

Smartfon radzi sobie dobrze nie tylko w grach, ale przede wszystkim w fotografii. Zdjęcia wykonane przy dziennym świetle są świetne, chociaż po zapadnięciu zmroku aparat radzi sobie dość przeciętnie. Ambitni mogą jednak skorzystać z pełnego trybu manualnego, co przy wsparciu statywu pozwala nam wycisnąć z aparatu dodatkowe i znacznie lepsze wyniki w postaci zdjęć.

Mocne strony:

Plusy: Minusy:
  • ładny design
  • bardzo dobry aparat
  • świetny czytnik linii papilarnych
  • wydajna bateria
  • brak USB typu C
  • dla niektórych za duży
  • wystające obiektywy aparatu
  • brak szybkiego ładowania

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze