Deweloperzy ze studia Psyonix poinformowali, że popularne Rocket League na przełomie lipca i sierpnia otrzyma opcję tworzenia zespołów złożonych z posiadaczy różnych platform.

W celu połączenia sił z graczami korzystającymi z innych urządzeń, wystarczy zarejestrować login składający się z nazwy oraz unikalnego numeru, dodać znajomego na nową listę przyjaciół i rozpocząć rozgrywkę.

Nie sprecyzowano, na których sprzętach pojawi się funkcja, ale zapewne na tych samych, gdzie dostępna jest tradycyjna zabawa międzyplatformowa. Obecnie posiadacze PC mogą rywalizować z osobami używającymi PS4, Xbox One i Switch. Właściciele PlayStation 4 nie mogą jednak grać z użytkownikami z pozostałych konsol.

Latem twórcy przeprojektują również system postępów, znosząc między innymi ograniczenie związane z maksymalnym poziomem (obecnie wynosi 75). Do tego ilość gromadzonego doświadczenia uzależnią od czasu spędzonego na zabawie w Rocket League.

01
Rocket League czeka wiele zmian

Zdobywanie kolejnych levelów odblokuje niezwykły, rzadki, bardzo rzadki lub istotny przedmiot (warto zaznaczyć, że obecnie przyznawane są w losowych momentach). Z kolei po osiągnięciu 100. albo wyższego poziomu gracze otrzymają dodatkowe tytuły i banery.

Ponadto doświadczenie będzie można zbierać jedynie w trakcie zmagań sieciowych. To jednak nie wszystko, ponieważ autorzy przydzielą użytkownikom bonusowe punkty, na przykład za wygranie danego meczu lub rozgrywkę drużynową.

Poza tym zapowiedziano Rocket Pass - system wzorowany na Battle Pass z Fortnite. Awansując na kolejne poziomy, gracze uzyskają dostęp do kolejnych nagród obejmujących między innymi przedmioty kosmetyczne i tytuły

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Rocket League - Recenzja

Rakietowa FIFA bez sędziego i czerwonych kartek.

Rocket League - konfiguracja samochodu

Jak zmienić wygląd pojazdu.

Rocket League - tryby gry

Wszystkie rodzaje rozgrywek sieciowych.

Rocket League - ustawienie kamery

Najlepsze ustawienia kamery dla wygodniejszego poruszania się po boisku.