Targi E3 w 2018 roku rozpoczną się 12 czerwca i potrwają 4 dni. Wcześniej jednak odbędą się konferencje największych wydawców, organizowane tradycyjnie na kilka dni przed oficjalnym początkiem imprezy.

Większość firm zapowiedziała już swoją obecność i ujawniła daty oraz godziny prezentacji. Przygotowaliśmy więc wygodne zestawienie tych najważniejszych pokazów, wraz z krótkim wyjaśnieniem, czego można spodziewać się po konkretnych konferencjach.

e3_2018_konferencje_daty_harmonogram

EA

  • Kiedy: 9 czerwca (sobota), godzina 20:00

Święto graczy rozpocznie w tym roku Electronic Arts, które organizuje swój własny pokaz jako pierwsze. Możemy spodziewać się prezentacji nowej odsłony cyklu Battlefield, a także intrygującego projektu Anthem od BioWare. Poza tym, z pewnością otrzymamy tradycyjny zestaw gier sportowych oraz dodatków (lub nowej części) do The Sims.

Microsoft

  • Kiedy: 10 czerwca (niedziela), godzina 22:00

Microsoft chce w tym roku pozytywnie zaskoczyć graczy. Nieoficjalne informacje każą przypuszczać, że doczekamy się zapowiedzi nowej odsłony Gears of War, a także kontynuacji Perfect Dark. Pewnikiem jest też zapowiedź Forzy Horizon 4. Może ujrzymy także teaser nowego Fable? Z pewnością nie zabraknie też informacji o kolejnych grach w programie wstecznej kompatybilności na Xbox One.

Bethesda

  • Kiedy: 11 czerwca (poniedziałek), godzina 3:30

Bethesda tradycyjnie już każde Europejczykom nastawić budziki po 3:00 w nocy. Możliwe jednak, że będzie warto. Firma zapowiada ekscytujące prezentacje, a raczej nie rzucano by słów na wiatr, gdyby chodziło tylko o dodatek do gry Prey. Prawdopodobnie doczekamy się zapowiedzi Rage 2 - nad sequelem miałoby pracować studio Rebellion. Fani nowego Dooma liczą też na zapowiedź kontynuacji. Wielokrotnie w przeciekach pojawiały się też informacje o projekcie Starfield, czyli grze RPG w klimatach science-fiction.

Square Enix

  • Kiedy: 11 czerwca (poniedziałek), godzina 19:00

Po dwóch latach przerwy japoński wydawca organizuje na E3 własną prezentację. Nic dziwnego, bo oferta tego wydawcy na rok 2018 i 2019 jest naprawdę imponująca. Najpewniej poznamy konkretną datę premiery Kingdom Hearts 3 i zobaczymy więcej materiałów z remake'u Final Fantasy 7. Być może ujrzymy też pierwszy trailer gry z Avengersami, nad którą pracują twórcy restartu Tomb Raidera.

Ubisoft

  • Kiedy: 11 czerwca (poniedziałek), godzina 22:00

Francuski wydawca może mocno podgrzać atmosferę. Na E3 po raz pierwszy ujrzymy bowiem The Division 2. Nieoficjalne informacje sugerują też, że podczas konferencji zostanie zapowiedziana nowa odsłona serii Splinter Cell. Ubisoft pracuje także nad Watch Dogs 3, choć ten tytuł także nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Fani Assassin's Creed czekają choćby na krótki teaser kolejnej części cyklu, nawet jeśli miałaby się ukazać dopiero za rok.

Sony

  • Kiedy: 12 czerwca (wtorek), godzina 3:00

Konferencje Sony regularnie odbywają się w nocy z poniedziałku na wtorek, po prezentacjach Ubisoftu. Czekamy na nowe fragmenty Spider-Mana, a także pierwszy pokaz ambitnego Ghosts of Tsushima od twórców serii inFamous. Nie zabraknie też zapewne prezentacji Days Gone oraz kolejnego trailera The Last of Us: Part 2. Możemy oczekiwać też pewnych niespodzianek.

Nintendo

  • Kiedy: 12 czerwca (wtorek), godzina 18:00

Producent Switcha skupi się na E3 wyłącznie na grach, które zadebiutują w 2018 roku. Przekonamy się więc, kiedy ukaże się nowa odsłona Fire Emblem. Dowiemy się, czy nowe Super Smash Bros. to coś więcej niż konwersja wersji z Wii U. Liczymy też na zapowiedź nowego Animal Crossing. Nie zabraknie też z pewnością prezentacji Octopath Traveler oraz ujawnienia kilku innych produkcji, które będą ukazywać się w kolejnych miesiącach.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały