Poniżej zostały opisane dwie z czterech unikalnych umiejętności bohaterów Final Fantasy 15. Zdolności dotyczą Ignisa i Prompta.

Ten pierwszy potrafi przygotowywać posiłki, dzięki którym wszyscy towarzysze otrzymują czasową premię do statystyk. Drugi natomiast robi zdjęcia, a tym samym uchwytuje najważniejsze momenty z podróży drużyny.

Na poniższej stronie zostały opisane unikalne umiejętności:

Gotowanie (cooking) - Ignis

Ignis swoją unikalną zdolność opiera na gotowaniu i przygotowaniu posiłków dla towarzyszy. Dania - przez niego przygotowywane - mają za zadnie zwiększyć czasowo statystyki postaci, takie jak na przykład: zadawane obrażenia, zwiększenie punktów życia czy magii.

Warto dodać, że Ignis może przygotować posiłki tylko podczas obozowania, co wiąże się z tym, że należy poszukać odpowiedniego miejsca, aby rozłożyć namiot i spędzić bezpiecznie noc. Takie punkty na mapie są oznaczone specjalną ikoną symbolizującą namiot (camp).

Gdy założymy obóz, Ignis będzie mógł przygotować posiłki dla drużyny. Z listy dostępnych dań, należy wybrać te, które uważamy za najwłaściwsze na danym moment. Kierujmy się przy tym wydarzeniami, które nas czekają. Jeśli będziemy mierzyć się trudnymi przeciwnikami, a może nawet bossem, to warto zjeść w potrawę, która przyniesie nam znaczne bonusy do statystyk.

038

Każdy przygotowywany posiłek przez Ignisa, zwiększa poziom umiejętności z nią związanej, czyli gotowaniem. Dlatego jeśli chcemy szybko zdobywać nowe poziomy w zdolności cooking, warto często zakładać obozy, unikając przy tym płatnych noclegów. Jedzenie posiłków w barze nie rozwija umiejętności unikalnej Ignisa.

Wraz z kolejnym poziomem zdolności gotowania, Ignis poznaje nową recepturę posiłku, którą może wykorzystać, przyrządzając dania dla kompanów zapewniające coraz to większe profity.

Nowe receptury można poznać nie tylko poprzez zdobywanie nowego poziomu zdolności gotowania. Te możemy uzyskać, gdy zjemy posiłek w barach, odnajdziemy nowe składniki czy kupimy książki kucharskie.

Do przygotowania posiłku niezbędne są składniki, które zdobywamy eksplorując świat gry.

Robienie zdjęć (photography) - Prompto

Prompto - w kontekście całej drużyny - posiada najmniej przydatną umiejętność unikalną. Otóż, ten sympatyczny blondyn dokumentuje podróż bohaterów, robiąc zdjęcia podczas walk, rozmów z postaciami czy zachowując w pamięci aparatu piękne krajobrazy.

Zdolność ta nie wpływa bezpośrednio - tak jak inne umiejętności towarzyszy - na rozgrywkę. Ma jedynie charakter rozrywkowy. Dzięki niej możemy przeglądać fotki upamiętniające najciekawsze chwile, które niedawno przeżyliśmy razem z Noctisem, Gladio, Ignisem i Promptem.

039

Zdolność photography rozwijamy poprzez częste wykonywanie zdjęć. Podczas nocowania możemy zapisać kilka najciekawszych fotek. W ten sposób Prompto zwiększa poziom swojej unikalnej umiejętności. Jeśli zależy nam na szybkim awansowaniu, to warto często zakładać obozy i nocować w hotelu, aby móc przeglądać zdjęcia, które niedawno wykonał Prompto.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały