W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku regionu Rzeka Henbane są to tak zwane ołtarze. To dość wysokie i widoczne ze sporej odległości zielonkawe kapliczki, u których podstawy wydobywa się zielony dym. Takiej własności kultu w przypadku drugiego regionu znajdziemy szesnaście.

Co robić z własnością kultu? Oczywiście niszczyć. Zniszczenie każdego z nich sprawi, że otrzymasz punkty oporu, potrzebne do odblokowania nie tylko ważnych misji wątku fabularnego, ale i do stworzenia ruchu oporu w danym regionie, co sprawi jego wyzwolenie. Nie musisz robić tego za jednym razem - niszczenia własności kultu możesz dokonywać doraźnie, po prostu gdy je zauważysz podczas rozgrywki.

Jak zniszczyć ołtarze, czyli własność kultu w regionie Rzeka Henbane? Najłatwiejszą metodą jest użycie dowolnych ładunków wybuchowych, które powinieneś rzucić w okolicę, z której wydobywa się zielony dym. Nie zapominaj o zachowaniu bezpiecznej odległości, aby nie zranił cię wybuch. Możesz także strzelić kilkukrotnie z dowolnej broni do zbiornika, który jest źródłem zielonego dymu.

oltarz

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć jak wygląda ołtarz. Da się go zauważyć nawet z bardzo dużej odległości, o ile nie utrudnia tego ukształtowanie terenu. Pamiętaj, że przy większości miejsc z własnością kultu mogą przebywać uzbrojeni wrogowie. Nie ma konieczności zabijania ich w pierwszej kolejności, jednakże warto to zrobić, jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda się nam od razu zniszczyć ołtarz.

Najciekawsze oferty i promocje dla graczy: Hity jesieni - zamów przed premierą. Zobacz także: Samsung Gear VR 2017 z kontrolerem

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, nie musisz od razu niszczyć wszystkich obiektów. Wiele z zadań głównych i misji dodatkowych często prowadzi takimi ścieżkami, że na pewno zauważysz większość ze strategicznych miejsc. Czasami jednak, gdy potrzebujemy szybko zdobyć więcej punktów oporu, możemy poświęcić tej aktywności więcej uwagi.

wlasnosc_kultu_rzeka_henbane_mapa_far_cry_5

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Pomocna może okazać się wtedy nasza mapa, którą prezentujemy powyżej. Znajdziesz na niej - oznaczonych żółtymi kropkami - lokalizację szesnastu własności kultu w regionie Rzeka Henbane. Zniszcz wszystkie, aby zyskać dodatkowe nagrody, zrealizować poboczne zadanie, a także wzmocnić ruch oporu w regionie.

Kolejność niszczenia własności kultu nie ma najmniejszego znaczenia. Niszczyć ołtarze możesz w dowolny sposób i w jakimkolwiek najwygodniejszym ci momencie. Eksplorację regionu, którym włada Faith Seed, zaczniesz w dowolnym miejscu, a same ołtarze, czyli własność kultu, rozrzucone są po rejonie w regularnych od siebie odstępach.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.