W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku regionu Rzeka Henbane są to tak zwane ołtarze. To dość wysokie i widoczne ze sporej odległości zielonkawe kapliczki, u których podstawy wydobywa się zielony dym. Takiej własności kultu w przypadku drugiego regionu znajdziemy szesnaście.

Co robić z własnością kultu? Oczywiście niszczyć. Zniszczenie każdego z nich sprawi, że otrzymasz punkty oporu, potrzebne do odblokowania nie tylko ważnych misji wątku fabularnego, ale i do stworzenia ruchu oporu w danym regionie, co sprawi jego wyzwolenie. Nie musisz robić tego za jednym razem - niszczenia własności kultu możesz dokonywać doraźnie, po prostu gdy je zauważysz podczas rozgrywki.

Jak zniszczyć ołtarze, czyli własność kultu w regionie Rzeka Henbane? Najłatwiejszą metodą jest użycie dowolnych ładunków wybuchowych, które powinieneś rzucić w okolicę, z której wydobywa się zielony dym. Nie zapominaj o zachowaniu bezpiecznej odległości, aby nie zranił cię wybuch. Możesz także strzelić kilkukrotnie z dowolnej broni do zbiornika, który jest źródłem zielonego dymu.

oltarz

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć jak wygląda ołtarz. Da się go zauważyć nawet z bardzo dużej odległości, o ile nie utrudnia tego ukształtowanie terenu. Pamiętaj, że przy większości miejsc z własnością kultu mogą przebywać uzbrojeni wrogowie. Nie ma konieczności zabijania ich w pierwszej kolejności, jednakże warto to zrobić, jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda się nam od razu zniszczyć ołtarz.

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, nie musisz od razu niszczyć wszystkich obiektów. Wiele z zadań głównych i misji dodatkowych często prowadzi takimi ścieżkami, że na pewno zauważysz większość ze strategicznych miejsc. Czasami jednak, gdy potrzebujemy szybko zdobyć więcej punktów oporu, możemy poświęcić tej aktywności więcej uwagi.

wlasnosc_kultu_rzeka_henbane_mapa_far_cry_5

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Pomocna może okazać się wtedy nasza mapa, którą prezentujemy powyżej. Znajdziesz na niej - oznaczonych żółtymi kropkami - lokalizację szesnastu własności kultu w regionie Rzeka Henbane. Zniszcz wszystkie, aby zyskać dodatkowe nagrody, zrealizować poboczne zadanie, a także wzmocnić ruch oporu w regionie.

Kolejność niszczenia własności kultu nie ma najmniejszego znaczenia. Niszczyć ołtarze możesz w dowolny sposób i w jakimkolwiek najwygodniejszym ci momencie. Eksplorację regionu, którym włada Faith Seed, zaczniesz w dowolnym miejscu, a same ołtarze, czyli własność kultu, rozrzucone są po rejonie w regularnych od siebie odstępach.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama