Wędkowanie w Far Cry 5 to nowość dla serii. Do tej pory mogliśmy polować na różne zwierzęta, a z ich pozyskanych skór tworzyć przedmioty i różnego typu ulepszenia. Tym razem możemy także wędkować, a pozyskane ryby przede wszystkim sprzedawać, często z całkiem niezłym zyskiem. Wędkowanie w Far Cry 5 to jednak przede wszystkim naprawdę przyjemna mini-gra.

Polowania na zwierzynę są także obecne w Far Cry 5, jednak dzięki nim można tylko zyskać skóry do sprzedania i przynęty na inne zwierzęta. Nowością jest za to właśnie wędkowanie.

Zanim przejdziemy do lokacji, gdzie wędkowanie może być w ogóle możliwe, zachęcamy do zapoznania się z naszą inną stroną poradnika - Far Cry 5 - jak zdobyć wędkę i łowić ryby - tłumaczymy tam sposoby, jakimi można zdobyć wędkę oraz więcej o samym łowieniu ryb.

Proces wędkowania to nic innego, jak po prostu mini gra polegająca na zarzucaniu wędką, kontrolowaniu spławika oraz siłowaniu się z rybą, która postanowi wpaść w naszą pułapkę. Sprawa wydaje się dość prosta, jednak wymaga odpowiedniej wprawy, co może wiązać się w początkowych fazach nawet z zerwaniem żyłki.

lowienie_ryb_rzeka_henbane_mapa_far_cry_5

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Na powyższej mapie zaznaczyliśmy dziewiętnaście lokacji w regionie Rzeka Henbane, gdzie wędkowanie będzie najefektywniejsze. Każde z oznaczeń może dotyczyć innego gatunku ryby, co będzie kluczowe dla ukończenia niektórych wyzwań, a tym samym pozyskania kolejnych talentów potrzebnych do rozwijania postaci. Warto złowić co najmniej raz jeden gatunek ryby, dzięki czemu zyskasz więcej talentów.

Złowione ryby możesz sprzedawać jako łupy u handlarzy. Im większa i rzadsza ryba, tym większy zysk. Odkrywanie kolejnych łowisk może więc ułatwić ci zdobywanie dodatkowej gotówki. Im więcej czasu spędzisz na danym łowisku, tym trudniej będzie później o okazałe sztuki. Warto więc co jakiś czas zmienić łowisko, aby zdobywać lepsze łupy.

Pamiętaj również, że wędkowanie jest możliwe praktycznie w każdym miejscu, gdzie jest woda. Nie jesteś ograniczony tylko do miejsc przedstawionych na powyższej mapie, ale to właśnie w tych miejscach masz największe szanse na złowienie ryb w Far Cry 5. Zwykle w każdym takim miejscu lub jego okolicach możesz też znaleźć wędkę, o ile nie znalazłeś jej wcześniej.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - własność kultu: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca własności kultu - ołtarze - w Rzeka Henbane.