W trakcie spotkania z inwestorami i analitykami, szefostwo firmy Electronic Arts poinformowało, że Anthem - kolejny projekt deweloperów ze studia BioWare - zadebiutuje w marcu 2019 roku.

Termin przedstawił dyrektor finansowy koncernu - Blake Jorgensen. Menedżer nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery. Powstająca produkcja zmierza na PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

Warto zaznaczyć, że tytuł ukaże się w okresie, który dotychczas był zarezerwowany dla serii Mass Effect - przykładowo druga część kosmicznego cyklu trafiła na rynek w marcu 2012 roku, a Andromeda w marcu ubiegłego.

Co ciekawe, Jorgensen zasugerował, że EA udostępni wczesną wersję gry. Stwierdził, że gracze otrzymają możliwość zapoznania się ze strzelanką przed debiutem, co pozwoli twórcom „ukształtować i zdefiniować” tytuł we współpracy z fanami.

Dyrektor finansowy firmy zaznaczył jednocześnie, że wydawca jest „ostrożny” w prognozowaniu wyników sprzedaży Anthem. Zwraca uwagę, że produkcja jest nową marką, a takim trudniej jest dotrzeć do świadomości klientów.

Poza tym pozycja ukaże się pod koniec roku finansowego Electronic Arts, a wówczas koncern może mieć ograniczone możliwości uzupełniania nakładu w sklepach. Nawet jeżeli gra odniosłaby sukces.

Nowy projekt studia BioWare jest strzelanką w stylu Destiny, a więc kładącą nacisk na zmagania sieciowe, choć niedawno twórcy obiecali, że skupią się na fabule. Akcję osadzono w realiach science-fiction.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki