Black Ops 4 na PC wyłącznie przez Battle.net?

Sugeruje nieoficjalne źródło.

Pragnący pozostać anonimowym informator wyjawił dziennikarzom serwisu Gaming INTEL plany Activision dotyczące Black Ops 4. Wersja na PC ma być rzekomo dostępna wyłącznie na platformie Battle.net.

To aplikacja pozwalająca kupować i uruchamiać produkcje Blizzarda, a także Destiny 2. Zdjęcie udostępnione redaktorom przez źródło pokazuje logo Black Ops 4 w programie uruchamiającym Battle.net, zaraz pod kosmiczną strzelanką Bungie. Black Ops 4 widnieje także na podstronie z przedsprzedażą.

Zgodnie z informatorem, twórcy przywiązują dużą wagę do portu PC, który ma być najlepszy od czasów Black Ops 2. Powodem skupienia się na komputerowej wersji jest chęć załagodzenia niezadowolenia graczy, które wystąpi w związku z przejściem ze Steama na Battle.net. Odpowiedni zespół aktualnie wyszukuje i eliminuje błędy, korzystając z platformy w sieci LAN.

codd
Zdjęcia od anonimowego informatora

Ponadto, Battle.net ma się rzekomo stać domyślną platformą dla Activision, gdzie pojawią się wszystkie główne gry wydawcy w wersji na PC. Ma to zredukować zależność od firm trzecich, a także zmniejszyć koszty dystrybucji.

Firma bierze również pod uwagę rozwiązania cross-platformowe. Battle.net ma w krótkim czasie upodobnić się do aplikacji Epic Games (służącej do uruchamiania Fortnite), wraz z możliwością dodawania znajomych z Xbox One i PlayStation 4. Narzędzie może być wykorzystane do międzyplatformowych rozgrywek w trybie battle royale.

battle
Już niedługo zobaczymy tu Black Ops 4?

Powyższe informacje pokrywają się z doniesieniami, że na wersję PC Black Ops 4 przeznaczono „znaczne” środki, a wydawca przywiązuje szczególną wagę do wydania komputerowego produkcji.

Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje 12 października. Oficjalnych szczegółów na temat produkcji wciąż brak, jednak więcej informacji uzyskamy po zaplanowanej na 17 maja transmisji na żywo.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami