Activision sugeruje gotowość do stworzenia trybu battle royale

„Czerpanie inspiracji z innowacji.”

Firma Activision sugeruje, że jest gotowa czerpać mocne inspiracje z gier typu battle royale, które odniosły w ostatnich miesiącach duży sukces. Chodzi o Fortnite i PUBG.

Inwestorzy zadali przedstawicielom wydawnictwa pytanie dotyczące utraty aktywnych graczy z Destiny 2 czy Call of Duty na rzecz wspomnianych tytułów battle royale. Dyrektor generalny odparł, że liczba użytkowników spadła nieco w okresie największej popularności Fortnite, ale „produkcje Activision wciąż biją rekoerdy”.

- Kiedy widzimy innowacje wprowadzane w interesujący sposób, potrafimy bardzo szybko wymyślić, jak czerpać inspiracje z takiej innowacji. Kiedy widzimy, co lubią nasi klienci, jesteśmy świetni w inspirowaniu się takimi grami - podkreślił Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard.

Coddy Johnson, dyrektor generalny, zaznaczył także, że gry battle royale wprowadziły na rynek „miliony zupełnie nowych graczy”, którzy do tej pory nie byli zainteresowani graniem na PC czy konsolach.

Warto przypomnieć, że w kwietniu dziennikarze serwisów Polygon oraz Kotaku informowali, że Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje bez typowej kampanii fabularnej, ale otrzyma tryb battle royale.

Najnowsza część cyklu - tym razem od studia Treyarch - zadebiutuje w październiku. Pierwszą prezentację rozgrywki zaplanowano na 17 maja.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami