Sekretne zakończenie God of War mogło sugerować, że odpowiedzialni za grę deweloperzy zamierzają przygotować fabularne DLC kontynuujące opowieść. Okazuje się jednak, że twórcy nie mają w planach dodatków.

Na antenie najnowszego podcastu zorganizowanego przez dziennikarzy serwisu Kotaku dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - ujawnił, że produkcja nie otrzyma żadnych rozszerzeń. Podkreśla, ze tytuł jest „kompletny”.

- Nie mam żadnych planów dostarczenia jakichkolwiek DLC, ponieważ jako dziecko uwielbiałem kupić grę, by ukończyć całą w poczuciu, że dostałem wszystkie treści - zapewnia deweloper.

Barlog zaznacza, że nie jest „wielkim fanem” rozszerzeń. Tłumaczy, że w wielu przypadkach składają się z elementów wyciętych z podstawowej wersji produkcji w celu oferowania ich graczom za dodatkowe pieniądze.

Uwaga, możliwe spoilery z God of War!

Dyrektor kreatywny odniósł się też do samego finału tytułu. Gra kończy się sekwencją, w której w drzwiach stoi wyposażony w swój słynny młot Thor. Gracze nie uświadczyli jednak walki z potężnym bogiem piorunów.

- Jeżeli ktoś grał w God of War 2, wiedział, że nie zakończę wszystkiego. Uwielbiam koncept z „Władcy Pierścieni”, gdzie koniec „Drużyny Pierścienia” jest wprowadzeniem do „Dwóch wież” - wyjaśnia.

- Nie sądzę, by oglądający filmy Marvela czuli się oszukani i widząc scenę po napisach pytali się, kiedy doczekają się kontynuacji. Dalsze wydarzenia zobaczą oczywiście w następnym filmie. Tutaj jest podobnie: wszystko tworzy wielką historię - tłumaczy.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.