God of War nie otrzyma fabularnych DLC

Twórcy podkreślają, że gra jest kompletna.

Sekretne zakończenie God of War mogło sugerować, że odpowiedzialni za grę deweloperzy zamierzają przygotować fabularne DLC kontynuujące opowieść. Okazuje się jednak, że twórcy nie mają w planach dodatków.

Na antenie najnowszego podcastu zorganizowanego przez dziennikarzy serwisu Kotaku dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - ujawnił, że produkcja nie otrzyma żadnych rozszerzeń. Podkreśla, ze tytuł jest „kompletny”.

- Nie mam żadnych planów dostarczenia jakichkolwiek DLC, ponieważ jako dziecko uwielbiałem kupić grę, by ukończyć całą w poczuciu, że dostałem wszystkie treści - zapewnia deweloper.

Barlog zaznacza, że nie jest „wielkim fanem” rozszerzeń. Tłumaczy, że w wielu przypadkach składają się z elementów wyciętych z podstawowej wersji produkcji w celu oferowania ich graczom za dodatkowe pieniądze.

Uwaga, możliwe spoilery z God of War!

Dyrektor kreatywny odniósł się też do samego finału tytułu. Gra kończy się sekwencją, w której w drzwiach stoi wyposażony w swój słynny młot Thor. Gracze nie uświadczyli jednak walki z potężnym bogiem piorunów.

- Jeżeli ktoś grał w God of War 2, wiedział, że nie zakończę wszystkiego. Uwielbiam koncept z „Władcy Pierścieni”, gdzie koniec „Drużyny Pierścienia” jest wprowadzeniem do „Dwóch wież” - wyjaśnia.

- Nie sądzę, by oglądający filmy Marvela czuli się oszukani i widząc scenę po napisach pytali się, kiedy doczekają się kontynuacji. Dalsze wydarzenia zobaczą oczywiście w następnym filmie. Tutaj jest podobnie: wszystko tworzy wielką historię - tłumaczy.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami