W PUBG tymczasowo wyłączono wymianę przedmiotów między graczami

Aby ograniczyć handel ekwipunkiem poza Steamem.

Odpowiedzialni za PUBG deweloperzy poinformowali o tymczasowym wyłączeniu w grze opcji, która umożliwia graczom bezpośrednie przekazywanie przedmiotów innym użytkownikom.

Warto zaznaczyć, że docelowo sieciowa strzelanka oferuje dwie funkcje wymiany wirtualnych dóbr. Pierwszą jest tak zwany „rynek”, gdzie zainteresowani mogą sprzedawać zgromadzony ekwipunek za pośrednictwem Steama.

Druga pozwala przekazywać przedmioty wskazanym osobom bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów. Twórcy odkryli jednak, że opcja wykorzystywana jest do handlu cyfrowym wyposażeniem poza platformą Valve, a więc z pomocą zewnętrznych serwisów, co zaś „zaburza system”.

„Aby temu zapobiec, tymczasowo wyłączamy bezpośrednie wymiany, szukając jednocześnie lepszego rozwiązania. Kiedy tylko odkryjemy, w jaki sposób powstrzymać nadużycia, ograniczenie zostanie zniesione” - napisali autorzy w komunikacie opublikowanym na Steamie.

01
Wymiana przedmiotów między graczami nie jest obecnie możliwa

To nie jedyne działania deweloperów wymierzone w graczy wpływających negatywnie na rozgrywkę w grze. Kilka dni temu aresztowano 15 osób podejrzanych o tworzenie i rozpowszechniane narzędzi cheaterskich, czyli umożliwiających oszukiwanie podczas zabawy.

Niedawno zaś PUBG w wersji PC otrzymał dużych rozmiarów aktualizację, która wprowadziła między innymi funkcję wyboru mapy. Pojawiły się też karabin snajperski SLR, samochód typu muscle oraz przemodelowany system obrażeń zadawanych przez broń palną.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami