Shadow of the Tomb Raider na Xbox One X zaoferuje osobne tryby dla 4K i 60 FPS

Wyższa rozdzielczość lub płynność.

Przedstawiciele firmy Square Enix ujawnili, że powstające Shadow of the Tomb Raider w wersji Xbox One X zaoferuje tryby graficzne, pozwalające grać w 4K lub 60 klatkach na sekundę.

Informacja jest reakcją na słowa Davida Anfossiego - szefa odpowiedzialnego za projekt studia Eidos Montreal. W rozmowie z dostępnym na YouTube kanałem EPN TV menedżer zasugerował, że na mocniejszym modelu konsoli gra zadziała jednocześnie w wymienionych rozdzielczości ekranu i płynności.

W oświadczeniu przesłanym dziennikarzom serwisu Windows Central sprostowano wypowiedź dewelopera. W rzeczywistości produkcja w wersji Xbox One X - podobnie jak Shadow of the Tomb Raider - otrzyma dwa warianty.

Pierwszy umożliwi zabawę w rozdzielczości 4K i 30 FPS. Natomiast w drugim tytuł uruchomi się w 1080p i 60 klatkach na sekundę. To oznacza, że gracze staną przed koniecznością wyboru pomiędzy wyższą rozdzielczością, a płynnością.

Square Enix zapewnia, że w obu opcjach nie zabraknie dodatkowych funkcji wizualnych. Wymienia się między innymi HDR, sprzętową teselację oraz poprawiające ostrość tekstur filtrowanie anizotropowe.

Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. „Wszystko wskazuje na to, że produkcja przemówi do wszystkich fanów poprzednich odsłon, gdyż twórcy chcą uniknąć dużych zmian” - uważa Mateusz we wrażeniach z Shadow of the Tomb Raider.

Kilka dni temu opublikowano również zwiastun prezentujący Larę polującą na wrogów w dżungli. Warto zaznaczyć, że w planach są edycje specjalne oraz przepustka sezonowa składająca się z siedmiu rozszerzeń.

Shadow of the Tomb Raider zadebiutuje 14 września na PC, PS4 i Xbox One. Gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe, dostęp do produkcji uzyskają jednak 48 godzin wcześniej.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Hyper Scape od Ubisoftu ujawnione. Gameplay z darmowego battle royale

Gra, na którą wpływają widzowie na Twitchu.

[PLOTKA] Gwiazda "Breaking Bad" otrzymała rolę w Far Cry 6

Giancarlo Esposito wystąpi podobno w grze Ubisoftu.

Aż trzy miliony sprzedanych egzemplarzy niezależnego Dead Cells

Twórcy przedstawiają informacje o dużej aktualizacji.

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami