Red Dead Redemption 2 - nowe informacje na temat gry

Zarządzanie gangiem, system honoru, fabuła i inne.

Studio Rockstar North zaprosiło do swojej siedziby wybranych dziennikarzy i zaprezentowało 45-minutowy fragment Red Dead Redemption 2. Dzięki relacjom poznaliśmy nowe szczegóły, między innymi odnośnie mechanizmów rozgrywki.

The Telegraph informuje, że do gry powróci znany z pierwszej części system honoru. Działania gracza zadecydują o reputacji, a więc sposobie, w jaki na głównego bohatera reagują postaci niezależne i kupcy.

Ponadto, mimo trendu zastępowania mini-mapy kompasem, Rockstar nie rezygnuje z tego rozwiązania - twórcy podkreślają, że podążają własną drogą. Wszystkie elementy interfejsu wyłączymy jednak na żądanie, otrzymując „czysty” obraz z rozgrywki.

rdr
System honoru znów odegra znaczącą rolę

Podczas pokazu nie zaprezentowano trybu dla wielu graczy, jednak przedstawiciele studia potwierdzili, że prace trwają, a wariant multiplayer zostanie pokazany w przyszłości.

W siedzibie Rockstar North zagościli również dziennikarze IGN. Informują oni, że Arthur Morgan to prawa ręka Dutcha, przywódcy gangu. Zadaniem bohatera jest zarządzanie grupą oraz dostarczanie jedzenia i zapasów, głównie przez polowanie.

Morale członków zespołu pogorszą się, jeżeli nie będą dobrze karmieni i analogicznie - gdy zapasów będzie pod dostatkiem, wszyscy wyrażą zadowolenie. Nie wpłynie to jednak istotnie na rozgrywkę.

Powróci system Dead Eye, czyli aktywowany przez gracza tryb zwolnionego tempa, pozwalający na dokładne celowanie. Ponadto, gra pokaże trafienia z dystansu, przedstawiając akcję od strony nieszczęśnika.

kon
Koń to nie tylko środek transportu

Konie staną się istotnymi kompanami. Dbanie o zwierzęta, czyli karmienie i czesanie, zwiększy więź z głównym bohaterem. To sprawi, że wierzchowiec lepiej zniesie stresujące sytuacje.

Fabuła opowie historię nieudanego napadu przeprowadzonego przez gang. Grupa ucieka z miejsca zdarzenia i musi pozostać w ciągłym ruchu, uważając na ścigających ich stróżów prawa i łowców nagród. Pomimo nagrody za głowy członków zespołu, przestępcy kontynuują serię morderstw i kradzieży, by przetrwać.

Gra zadebiutuje 26 października na PlayStation 4 i Xbox One. Jeszcze wczoraj ukazał się trzeci zwiastun produkcji, na którym widzimy głównego bohatera pierwszej odsłony Red Dead Redemption - Johna Marstona.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami