God of War zawiera odniesienie do filmu „Avengers: Wojna bez granic”

Kratos i Kamienie Nieskończoności.

W ubiegłym tygodniu na ekrany polskich kin wszedł „Avengers: Wojna bez granic” - kolejna część przygód superbohaterów Marvela. Okazuje się, ze w God of War ukryto odniesienie do filmu.

Uwaga - możliwe spoilery z produkcji!

Najnowszy obraz z udziałem Iron-Mana, Thora i innych herosów opowiada o próbach powstrzymania Thanosa. Szalony Tytan stara się zdobyć sześć Kamieni Nieskończoności, które po połączeniu z tak zwaną Rękawicą Nieskończoności dają dostęp do ogromnej mocy.

Gracze w God of War natknęli się zaś na Zniszczoną Rękawicę Wieków - starożytny talizman, który był na tyle potężny, że postanowiono rozbić gadżet na kilka części rozrzuconych następnie po świecie. Opis przedmiotu wzbudza skojarzenia ze wspomnianym wyposażeniem złoczyńcy z „Avengers: Wojna bez granic” (dzięki, Kotaku).

Po maksymalnym ulepszeniu broni, w sprzęcie można umieścić trzy artefakty gwarantujące określone bonusy. Klejnoty występują zarówno w wersji zwykłej, jak i rozszerzonej. Te ostatnie odpowiadają Kamieniom Nieskończoności z uniwersum Marvela.

Mowa o Oku Zewnętrznego Świata (tutejszy Kamień Przestrzeni), Spaczonym Umyśle Ivaldiego (Kamień Umysłu), Odłamku Istnienia Asgardu (Kamień Rzeczywistości), Oku Mocy Musphelheima (Kamień Mocy), Kamieniu Czasu Njorda (Kamień Czasu) i Duszy Andvariego (Kamień Duszy).

Połączenie trzech z wymienionych przedmiotów ze Zniszczoną Rękawicą Wieków pozwala Kratosowi wygenerować purpurowy strumień energii raniący wrogów. Technika przypomina atak, z którego korzysta Thanos.

Nawiązanie do „Avengers: Wojna bez granic” to jednak nie jedyny przejaw kreatywności twórców projektu. W mapie dołączanej do edycji kolekcjonerskiej tytułu ukryli zagadkę, której rozwiązanie nagradzane jest legendarną bronią.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami