God of War zawiera odniesienie do filmu „Avengers: Wojna bez granic”

Kratos i Kamienie Nieskończoności.

W ubiegłym tygodniu na ekrany polskich kin wszedł „Avengers: Wojna bez granic” - kolejna część przygód superbohaterów Marvela. Okazuje się, ze w God of War ukryto odniesienie do filmu.

Uwaga - możliwe spoilery z produkcji!

Najnowszy obraz z udziałem Iron-Mana, Thora i innych herosów opowiada o próbach powstrzymania Thanosa. Szalony Tytan stara się zdobyć sześć Kamieni Nieskończoności, które po połączeniu z tak zwaną Rękawicą Nieskończoności dają dostęp do ogromnej mocy.

Gracze w God of War natknęli się zaś na Zniszczoną Rękawicę Wieków - starożytny talizman, który był na tyle potężny, że postanowiono rozbić gadżet na kilka części rozrzuconych następnie po świecie. Opis przedmiotu wzbudza skojarzenia ze wspomnianym wyposażeniem złoczyńcy z „Avengers: Wojna bez granic” (dzięki, Kotaku).

Po maksymalnym ulepszeniu broni, w sprzęcie można umieścić trzy artefakty gwarantujące określone bonusy. Klejnoty występują zarówno w wersji zwykłej, jak i rozszerzonej. Te ostatnie odpowiadają Kamieniom Nieskończoności z uniwersum Marvela.

Mowa o Oku Zewnętrznego Świata (tutejszy Kamień Przestrzeni), Spaczonym Umyśle Ivaldiego (Kamień Umysłu), Odłamku Istnienia Asgardu (Kamień Rzeczywistości), Oku Mocy Musphelheima (Kamień Mocy), Kamieniu Czasu Njorda (Kamień Czasu) i Duszy Andvariego (Kamień Duszy).

Połączenie trzech z wymienionych przedmiotów ze Zniszczoną Rękawicą Wieków pozwala Kratosowi wygenerować purpurowy strumień energii raniący wrogów. Technika przypomina atak, z którego korzysta Thanos.

Nawiązanie do „Avengers: Wojna bez granic” to jednak nie jedyny przejaw kreatywności twórców projektu. W mapie dołączanej do edycji kolekcjonerskiej tytułu ukryli zagadkę, której rozwiązanie nagradzane jest legendarną bronią.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami