Kruki Odyna, to zielone ptaki, które możesz spotkać podczas wędrówki w God of War. Są to zwierzęta wysłane przez jednookiego boga, które pełnią rolę szpiegów.

W świecie gry jest ich w sumie 51, a celem bohatera jest ich uśmiercanie (praca - Oczy Odyna). Ponieważ zazwyczaj znajdują się w trudno dostępnych miejscach, dlatego najczęściej zabija się je poprzez rzucenie toporem Kratosa.

Kruki są dość trudne do wypatrzenia, zwłaszcza w miejscach z dużą ilością światła, gdzie zlewają się z otoczeniem. Pewne ułatwienie może stanowić fakt, że ptaki wydają charakterystyczny dźwięk, czyli krakanie. Kiedy je usłyszysz, to zapewne oznacza, że gdzieś w pobliżu znajduje się kruk.

Poniżej przedstawiamy opisy i lokalizacje kruków występujących w świecie umarłych, czyli Helheimie, do którego po raz pierwszy docierasz w trakcie misji głównej o nazwie Choroba.

Helheim (Liczba kruków: 6)

Kruk #1

p010

Na moście, w miejscu gdzie masz zniszczyć pierwszą roślinę blokującą drogę. Spójrz w górę, a zobaczysz ptaka siedzącego na kamiennym kole.

Kruk #2

p011

W miejscu, gdzie zapadnie się ziemia i będziesz musiał stawić czoła grupie wrogów. Wejdź po kamiennej ścianie na pobliskie podwyższenie i zerknij na głaz przed tobą. Znajdziesz na nim kolejnego kruka.

Kruk #3

p012

Na prawo od platform, która zapadła się pod Kratosem jest przepaść. Podejdź do krawędzi, a zobaczysz latającego tu ptaka.

Kruk #4

p022

Kiedy będziesz w Helheimie z Atreusem zlokalizuj pomost nad główną drogą. Z prawej strony jest ściana z czerwonym kryształem, który zdetonuj elektryczną strzałą. Kruk będzie przed tobą nieco z lewej strony.

Kruk #5

p023

Patrząc od kruka #4 - rusz przed siebie i zjedź widna na dół. Przed komnatą z walkirią wejdź na górę po schodach. Kruk będzie na górze.

Kruk #6

p024

Na głównej ścieżce znajdziesz drugie podwyższenie. Wejdź na nie i skieruj się w lewo. Zniszcz elektryczną strzałą ścianę, a za nią natkniesz się na kruka.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta