Mapa God of War z edycji kolekcjonerskiej skrywa zagadkę

Z legendarną bronią jako nagrodą.

Twórcy God of War przygotowali nietypową łamigłówkę, której rozwiązanie wymagało skorzystanie z dołączonej do edycji kolekcjonerskiej gry mapy wirtualnego świata. Nagrodą za wykonanie zagadki jest legendarna broń.

Na ilustracji deweloperzy z Sony Santa Monica umieścili nordyckie runy, które jednak nie są wyłącznie ozdobą. Korzystając z dostępnego w produkcji alfabetu użytkownicy forum Reddit zdołali przetłumaczyć tekst opowiadający o historii dwóch braci.

Uwaga, możliwe spoilery!

W trakcie rozgrywki gracze spotykają postacie o imieniu Brok i Sindri - rodzeństwo krasnoludów sprzedających wirtualne przedmioty. Przez większość zabawy jednak nie pojawiają się na ekranie razem, ponieważ od wielu lat są skłóceni.

Runy zapisane w lewym górnym fragmencie mapy ujawniają, że została sporządzona właśnie przez wspomnianych braci. Podczas podróży natrafili na cenny skarb, o którego lokalizacji jednak „natychmiastowo” zapomnieli. Wzajemnie obwiniali się o utratę informacji na temat położenia przedmiotu, popadając w konflikt.

01
Mapa God of War skrywa tajemnice

Fani zauważyli, że po obu stronach ilustracji umieszczono zestawione w pary znaki. Wspólnymi wysiłkami odkryto, że wskazują drogę, którą przemierzyli Brok i Sindri. Odcyfrowane tropy prowadzą zaś do wieży Musphelheimu.

Dotarcie do miejsca docelowego nie odblokowuje jednak automatycznie skarbu. Tekst umieszczony w górnym i dolnym fragmencie mapy wyjaśnia, że należy wykonać - w odpowiedniej kolejności - serię skomplikowanych czynności.

Najpierw trzeba stanąć w centrum okręgu zlokalizowanego w wieży Musphelheimu. Później konieczne jest spojrzenie na świątynię, lewy znicz, świątynię, prawy znicz, lewy znicz, świątynię, podłogę, prawy znicz, lewy znicz i świątynię.

Poprawne wykonanie powyższych czynności wieńczą dwa uderzenia gongu, a w ziemi otwiera się szczelina, wewnątrz której znajduje się legendarna broń - rękojeść do topora. Sprzęt podnosi wszystkie statystyki Kratosa.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami