Mapa God of War z edycji kolekcjonerskiej skrywa zagadkę

Z legendarną bronią jako nagrodą.

Twórcy God of War przygotowali nietypową łamigłówkę, której rozwiązanie wymagało skorzystanie z dołączonej do edycji kolekcjonerskiej gry mapy wirtualnego świata. Nagrodą za wykonanie zagadki jest legendarna broń.

Na ilustracji deweloperzy z Sony Santa Monica umieścili nordyckie runy, które jednak nie są wyłącznie ozdobą. Korzystając z dostępnego w produkcji alfabetu użytkownicy forum Reddit zdołali przetłumaczyć tekst opowiadający o historii dwóch braci.

Uwaga, możliwe spoilery!

W trakcie rozgrywki gracze spotykają postacie o imieniu Brok i Sindri - rodzeństwo krasnoludów sprzedających wirtualne przedmioty. Przez większość zabawy jednak nie pojawiają się na ekranie razem, ponieważ od wielu lat są skłóceni.

Runy zapisane w lewym górnym fragmencie mapy ujawniają, że została sporządzona właśnie przez wspomnianych braci. Podczas podróży natrafili na cenny skarb, o którego lokalizacji jednak „natychmiastowo” zapomnieli. Wzajemnie obwiniali się o utratę informacji na temat położenia przedmiotu, popadając w konflikt.

01
Mapa God of War skrywa tajemnice

Fani zauważyli, że po obu stronach ilustracji umieszczono zestawione w pary znaki. Wspólnymi wysiłkami odkryto, że wskazują drogę, którą przemierzyli Brok i Sindri. Odcyfrowane tropy prowadzą zaś do wieży Musphelheimu.

Dotarcie do miejsca docelowego nie odblokowuje jednak automatycznie skarbu. Tekst umieszczony w górnym i dolnym fragmencie mapy wyjaśnia, że należy wykonać - w odpowiedniej kolejności - serię skomplikowanych czynności.

Najpierw trzeba stanąć w centrum okręgu zlokalizowanego w wieży Musphelheimu. Później konieczne jest spojrzenie na świątynię, lewy znicz, świątynię, prawy znicz, lewy znicz, świątynię, podłogę, prawy znicz, lewy znicz i świątynię.

Poprawne wykonanie powyższych czynności wieńczą dwa uderzenia gongu, a w ziemi otwiera się szczelina, wewnątrz której znajduje się legendarna broń - rękojeść do topora. Sprzęt podnosi wszystkie statystyki Kratosa.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia. „Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami