Nowa strzelanka studia Blizzard może skupić się na rywalizacji między graczami

Sugeruje ogłoszenie o pracę.

Nowa strzelanka przygotowywana przez deweloperów ze studia Blizzard skupi się na rywalizacji między graczami - sugeruje opublikowane na stronie internetowej firmy ogłoszenie o pracę.

Zespół poszukuje „starszego lub głównego projektanta”, który dołączyłby do ekipy odpowiedzialnej za nieogłoszoną jeszcze produkcję. Od kandydata wymaga się doświadczenia w tworzeniu „broni, umiejętności i systemów rozgrywki” w grach akcji lub FPS.

W opisie stanowiska podkreślono, że nowy pracownik Blizzarda powinien być „oddany” graniu i projektowaniu tytułów typu PvP, a więc koncentrujących się na rywalizacji między graczami. Wspomina się też o „kilku trybach zabawy”.

Ogłoszenie nie dostarcza jednak żadnych dodatkowych szczegółów na temat powstającej strzelanki. Trudno więc stwierdzić, czy tajemnicza gra jest kolejną odsłoną już istniejącej serii studia, czy też nową marką.

01
Blizzard pracuje nad kolejną - po Overwatch - strzelanką

Niektórzy uważają, że deweloperzy osadzą tytuł w uniwersum StarCraft, na co miałby wskazywać fakt, że do pracującego nad projektem zespołu dołączył niedawno Dustin Browder - reżyser drugiej części cyklu kosmicznych strategii (dzięki, PC GamesN). To jednak tylko spekulacje.

Obecność zmagań między graczami może zaś sugerować, że w produkcji - podobnie jak w Overwatch - zabraknie kampanii fabularnej do zabawy w pojedynkę. Część fanów twierdzi, że gra będzie strzelanką w stylu Rainbow Six Siege lub reprezentantem gatunku battle royale.

Opublikowane ogłoszenie nie jest pierwszym. Blizzard rozpoczął rekrutację dwa lata temu, a w ubiegłym roku poszukiwał między innymi głównego inżyniera oprogramowania oraz projektanta rozgrywki związanej z prowadzeniem pojazdów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami