Coraz więcej gier posiada opcjonalne transakcje cyfrowe, co nie podoba się wielu graczom. Dla przeciwników podobnych systemów utworzono serwis gromadzący informacje na temat tytułów z mikropłatnościami.

Microtransaction Zone to regularnie uzupełniana internetowa baza produkcji oferujących funkcję kupna za prawdziwe pieniądze wirtualnych przedmiotów lub innych dodatkowych elementów (dzięki, PC GamesN). Aby znaleźć szczegóły na temat konkretnych pozycji, należy skorzystać z wyszukiwarki.

Każdej grze opisanej na stronie towarzyszą specjalne oznaczenia wskazujące na stopień zaawansowania transakcji cyfrowych. Przykładowo Spottles oznacza, że dany tytuł pozbawiony jest jakichkolwiek form tak zwanej „monetyzacji”.

W produkcjach opatrzonych odznaką Bulk Order Horse Armor znaleźć można jednak „ogromną liczbę tanich i niewielkich DLC”. Taką „przypinkę” posiada przygotowana przez studio DICE strzelanka Star Wars Battlefront 2.

01
Transakcje cyfrowe w Star Wars Battlefront 2 wzbudziły wiele kontrowersji

Inne oznaczenia to między innymi It's Not Gambling, We Swear (obecność skrzynek z losową zawartością), It's Not Just Cosmetic (płatne treści wpływające na rozgrywkę) oraz Expansive Expansion (duże rozszerzenia).

Użytkownicy mogą własnoręcznie zgłaszać własne wpisy poświęcone konkretnym tytułom. Istnieje też opcja edytowania opublikowanych dotychczas kart, ale wszystkie zmiany muszą zostać zatwierdzone przez twórców bazy.

Za powstanie Microtransaction Zone odpowiadają Simon i Taylor - dwójka graczy „zmęczonych sposobami, na które wiele współczesnych gier próbuje wycisnąć z kieszeni fanów coraz więcej pieniędzy”. Obecnie skupiają się na weryfikacji nadesłanych opisów.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały