Dzisiaj na PC debiutuje Frostpunk - kolejny projekt od twórców This War of Mine z polskiego studia 11bit. Zespół opublikował nowy zwiastun, który przypomina o premierze produkcji.

Warto zaznaczyć, że gra w przyszłości pojawi się także na konsolach. Niedawno ujawniono, że na PS4 oraz Xbox One powinna ukazać się za „około dwa kwartały”, aczkolwiek dokładnego terminu na razie nie przedstawiono.

Frostpunk osadzone jest w świecie, w którym powróciła epoka lodowcowa. Gracze wcielają się w zarządcę Nowego Londynu - ostatniego bezpiecznego miasta. Podczas zabawy starają się uchronić mieszkańców przed śmiercią.

Istotnym elementem rozgrywki jest utrzymywanie wysokiej temperatury. W tym celu użytkownicy staną przed koniecznością dbania o wytwarzający ciepło generator - jeżeli urządzenie przestanie działać, podopieczni zamarzną.

Twórcy przygotowali też możliwość ustanawiania praw odbijających się na życiu ocalałych. Wprowadzane przepisy pozwolą decydować na przykład o opiece zdrowotnej i rozdzielaniu żywności. Do tego funkcja rozwijania zaawansowanych technologii i konstruowania nowych urządzeń, w tym samobieżnych automatów oraz statków powietrznych.

Produkcja cieszy się uznaniem recenzentów. Średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi obecnie 87 procent. Warto zaznaczyć, że rezultat bazuje na 16 opiniach krytyków, przy czym wszystkie są pozytywne.

„Gra nie jest może aż tak wyjątkowa jak This War of Mine, ale przyciąga z zupełnie innych powodów. Nie ma tu głębszych emocji, ale jest chęć dopracowania wszystkiego do perfekcji i pokonania złośliwości losu” - głosi nasza recenzja Frostpunk.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały