Aktualizacja God of War pozwala zwiększyć rozmiar wyświetlanego tekstu

Czytelniejsze informacje z kodeksu i opisy zadań.

Sony opublikowało dwie kolejne aktualizacje wydanego w ubiegłym tygodniu God of War - oznaczone numerami 1.12 i 1.13. Pierwsza dodaje do gry funkcję zmiany rozmiaru wyświetlanego na ekranie tekstu.

Zaimplementowana przez deweloperów opcja pojawiła się w sekcji Accessibility. Nowe ustawienie umożliwia zmodyfikowania za pomocą odpowiedniego wskaźnika wielkości poszczególnych liter, by były czytelniejsze (dzięki, VG247).

Rozwiązanie jest odpowiedzią na uwagi graczy, którzy twierdzili, że część tekstów w produkcji trudno dostrzec z pewnej odległości od telewizora. Problemy sprawiały zwłaszcza opisy umieszczone w kodeksie, szczegóły na temat realizowanych zadań i informacje z mapy świata.

Wprowadzona funkcja naprawia nieco sytuację, ale nie rozwiązuje kłopotu w pełni, ponieważ jedynie powiększa dotychczasowy tekst, a nie zmienia czcionki na obszerniejszą. Projektanci zaznaczają jednak, że pracują nad kolejnymi udoskonaleniami.

Warto zaznaczyć, że gra autorstwa deweloperów ze studia Sony Santa Monica nie jest jedyną, która otrzymała możliwość modyfikacji rozmiaru wyświetlanych na ekranie liter. Kilka dni temu o podobną opcję wzbogaciło się Monster Hunter World.

Natomiast druga z nowych opublikowanych aktualizacji God of War - o numerze 1.13 - usuwa błędy oraz dodaje ulepszenia. Nie przedstawiono jednak dokładnej listy elementów, których usprawnieniem zajęli się twórcy.

Produkcja zadebiutowała 20 kwietnia, tylko na PS4. Studio Santa Monica przygotowywało tytuł niemal 5 lat. Kolejna odsłona cyklu o przygodach Kratosa w znaczący sposób zmienia formułę rozgrywki, choć brutalna i dynamiczna walka nadal pozostaje ważnym elementem zabawy.

„Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami