Twórcy PUBG obniżą efektywność karabinów szturmowych

Nie zdobędziemy już „najlepszej broni”.

PlayerUnknown's Battlegrounds doczeka się w najbliższym czasie zmian wpływających na balans rozgrywki. Według zapewnień twórców, aktualizacja sprawi, że karabiny szturmowe nie będą jedynym słusznym wyborem uzbrojenia.

Do tej pory, karabiny takie jak M16 czy SCAR miały znaczącą przewagę nad innymi rodzajami broni palnej w PUBG. Większość graczy traktowała strzelby czy pistolety maszynowe jako opcję awaryjną i zamieniała je natychmiast po znalezieniu karabinu szturmowego, który dzięki swojej uniwersalności sprawdzał się w walce na bliski i daleki dystans.

„Zgodnie z wynikami naszych badań, gracze używają karabinów szturmowych w większości sytuacji” - napisali przedstawiciele studia PUBG Corp. w publikacji na forum Steama.

pubg
Strzelby traktowano do tej pory jako broń zapasową

„Sądzimy jednak, że wybór broni powinien zależeć od osobistych preferencji i efektywności w konkretnej sytuacji, a nie na tym «która z nich jest najlepsza». Naszym celem jest sprawić, by bronie pozostały na równym poziomie” - tłumaczą.

Nie określono, jakich zmian doczeka się oręż w PUBG. Niewykluczone jednak, że deweloperzy zwiększą efektywność strzelb i pistoletów maszynowych, zmniejszając przy tym obrażenia zadawane przez karabiny szturmowe.

PUBG Corp. planuje również przemodelowanie systemu dodatków do broni. Analogicznie, zmiany spowodują, że nie znajdziemy już „najlepszych” z nich, a jedynie dostosujemy do swoich upodobań oraz sytuacji na polu walki.

Ostatnia zmiana dotyczy hełmu poziomu trzeciego. Od teraz ten rodzaj ochrony zdobędziemy wyłącznie dzięki zrzutom z zaopatrzeniem, a nie jak do tej pory - eksplorując mapę.

pubg2
Czy to koniec dominacji karabinów?

Tradycyjnie, jak w przypadku podobnych aktualizacji, trwają testy omawianych rozwiązań na specjalnych serwerach. Kiedy zmiany będą dopracowane, deweloperzy wprowadzą je do gry dla wszystkich.

PlayerUnknown's Battlegrounds to sieciowa strzelanka typu battle royale. Gracze, sami lub w parach i drużynach, walczą o przetrwanie na coraz mniejszym terenie. Najważniejszym zadaniem jest znalezienie jak najlepszego ekwipunku i pozostanie jedynym żywym zawodnikiem.

Na początku kwietnia twórcy PUBG wystosowali pozew sądowy w kierunku NetEase - chińskiej firmy stojącej za mobilnymi grami mocno inspirowanymi popularną produkcją battle royale.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami