Square Enix: Remake Final Fantasy 7 „to coś zupełnie nowego”

Nie tylko upiększenie oryginału.

Firma Square Enix umieściła niedawno kolejne oferty pracy związane z projektem odświeżonego Final Fantasy 7 - ich treść przetłumaczył serwis Gematsu.

Deweloperzy podkreślają, że projekt „to nie zwykły remake” i jest „nową kreacją”. Projektanci nie ukrywają też, że mają zamiar stworzyć coś lepszego od oryginalnej gry, wydanej w 1997 roku.

Z ujawnionych do tej pory materiałów jasno wynika, że nie doczekamy się powrotu tradycyjnego, turowego systemu walki - potyczki będą przypominać bardziej Kingdom Hearts czy Final Fantasy 15.

Możliwe też, że twórcy zdecydują się na pewne ingerencje w warstwę fabularną. Wydawca zasugerował także, że remake trafi na rynek w kilku rozdziałach, co nie dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę skalę oryginalnej produkcji.

Wciąż nie ujawniono szczegółów na temat skali zmian, ale deweloperzy sugerowali w przeszłości, że być może wprowadzą nawet do historii zupełnie nowe postacie.

Data premiery Final Fantasy 7 Remake pozostaje nieznana.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami